Powered by
GameResultsOnline.com
tournament management
English
BSC Prague Showdown Cup 2023
30.3. - 1.4.2023 Praha, Olomouc, Brno, Ostrava, Plzen, Liberec, Nymburk | Czech Republic
Women competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Men competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Team competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Men competition
Women competition
Team competition
Schedule
Groups & Standings
Players
Group H
Women competition
Groups & Standings
Group H
Player
G
W
L
GF-GA
+/-
Pts
1
Elvina Vidot (FRA)
4
4
0
104 - 41
63
4
2
Elzbieta Mielczarek (POL)
4
3
1
90 - 52
38
3
3
Daniela Catuna (ITA)
4
2
2
57 - 68
-11
2
4
Anja Cirar (GER)
4
1
3
59 - 75
-16
1
5
Danielle Cleary (GBR)
4
0
4
18 - 92
-74
0
Ranking of teams in groups will be determined by following rules:1) Points 2) Head-to-head points 3) Head-to-head sets won 4) Head-to-head setpoints +/- 5) Sets won 6) Set points +/- 7) Dice
Women competition
Schedule
Group stage 1. st round
Thu 30.3.2023
15
Group H
10:25
Praha
Elvina Vidot (FRA)
Elvina Vidot (FRA)
Finished
2 - 0
Danielle Cleary (GBR)
Danielle Cleary (GBR)
(12-2, 11-0)
Konrad Schlatter (SUI)
16
Group H
10:25
Olomouc
Elzbieta Mielczarek (POL)
Elzbieta Mielczarek (POL)
Finished
2 - 0
Anja Cirar (GER)
Anja Cirar (GER)
(11-7, 12-6)
Guiseppe Folino (ITA)
31
Group H
12:25
Ostrava
Anja Cirar (GER)
Anja Cirar (GER)
Finished
0 - 2
Elvina Vidot (FRA)
Elvina Vidot (FRA)
(3-11, 4-12)
Dāvids Eļjaševics (LAT)
32
Group H
12:25
Plzen
Danielle Cleary (GBR)
Danielle Cleary (GBR)
Finished
0 - 2
Elzbieta Mielczarek (POL)
Elzbieta Mielczarek (POL)
(1-11, 2-11)
Gideon Engberts (NED)
47
Group H
15:20
Nymburk
Elzbieta Mielczarek (POL)
Elzbieta Mielczarek (POL)
Finished
2 - 0
Daniela Catuna (ITA)
Daniela Catuna (ITA)
(11-0, 11-0)
Jonas Riester (GER)
48
Group H
15:40
Praha
Anja Cirar (GER)
Anja Cirar (GER)
Finished
2 - 0
Danielle Cleary (GBR)
Danielle Cleary (GBR)
(11-3, 12-2)
Konrad Schlatter (SUI)
63
Group H
17:00
Liberec
Daniela Catuna (ITA)
Daniela Catuna (ITA)
Finished
2 - 0
Anja Cirar (GER)
Anja Cirar (GER)
(12-6, 12-10)
Artūrs Kalniņš (LAT)
70
Group H
17:40
Plzen
Daniela Catuna (ITA)
Daniela Catuna (ITA)
Finished
0 - 2
Elvina Vidot (FRA)
Elvina Vidot (FRA)
(6-11, 3-11)
Simon Schrieter (SUI)
75
Group H
19:00
Liberec
Elvina Vidot (FRA)
Elvina Vidot (FRA)
Finished
2 - 1
Elzbieta Mielczarek (POL)
Elzbieta Mielczarek (POL)
(11-3, 13-15, 12-5)
Artūrs Kalniņš (LAT)
80
Group H
19:00
Nymburk
Danielle Cleary (GBR)
Danielle Cleary (GBR)
Finished
0 - 2
Daniela Catuna (ITA)
Daniela Catuna (ITA)
(5-12, 3-12)
Marcin Zalucki (POL)
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2024 GameResultsOnline.com