Powered by GameResultsOnline.com tournament management

5. Tyttöjen OP Lohja cup

18.8. - 19.8.2018 Asemanpellon Pallokentät, Harjun Urheilukeskus, Virkkalan Urheilukenttä, Nummen kenttä | Suomi

Ikäluokkien säännöt

5. tyttöjen OP Lohja cupin säännöt 18-19.8.2018
 

T14 –ikäluokka (2004) 18.8.2018 :

  • Pelipaikka: Asemanpelto, Munkkaankuja 1, 08500 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/lohjan+kent%C3%A4t/@60.2561459,24.0516565,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dc07143d5c131:0x48a95b7483b2709d!2m2!1d24.1216957!2d60.2561643
  • Pelimuoto 11 vs 11, iso kenttä
  • Peliaika 2 x 15 min
  • Normaali puolen kentän paitsiosääntö
  • Pelataan sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan.
  • Sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
     

T13 -ikäluokka (2005) 19.8.2018 (Tasot 2 ja 3 yhdistetty):

  • Pelipaikka: Asemanpelto, Munkkaankuja 1, 08500 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/lohjan+kent%C3%A4t/@60.2561459,24.0516565,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dc07143d5c131:0x48a95b7483b2709d!2m2!1d24.1216957!2d60.2561643
  • Pelimuoto 8 vs 8, välikoon kenttä
  • Peliaika 2 x 15 min
  • Normaali puolen kentän paitsiosääntö
  • Pelataan sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan.
  • Sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
     

T12 –ikäluokka (2006) 18.8.2018 :

  • Pelipaikka: Harjun Urheilukeskus, Runokatu 1, 08100 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/Lohjan+Liikuntakeskus+Oy,+Runokatu+1,+08100+Lohja/@60.2455024,23.9943648,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dbf70ca78c4c7:0xdc4f27c2c8b69902!2m2!1d24.0645754!2d60.2455209
  • Pelimuoto 8 vs 8, välikoon kenttä
  • Peliaika 1 x 25 min
  • Normaali puolen kentän paitsiosääntö
  • Taso 2 pelataan sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan.
  • Sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
  • Taso 3 pelataan ensin alkulohkoissa, joiden perusteella sijoituslohkot (1-3, 4-6, 7-9)
  • Lohkoissa sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa


T11 –ikäluokka (2007) 19.8.2018 :

  • Pelipaikka: Harjun Urheilukeskus, Runokatu 1, 08100 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/Lohjan+Liikuntakeskus+Oy,+Runokatu+1,+08100+Lohja/@60.2455024,23.9943648,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dbf70ca78c4c7:0xdc4f27c2c8b69902!2m2!1d24.0645754!2d60.2455209
  • Pelimuoto 8 vs 8, välikoon kenttä
  • Peliaika 2 x 15 min
  • Rangaistusaluepaitsiosääntö
  • Taso 2 pelataan sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan.
  • Alkulohkoissa sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
  • Taso 3 pelataan ensin alkulohkoissa, joiden perusteella sijoitusottelut.
  • Alkulohkoissa sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
  • Sijoitusotteluissa ottelun päättyessä tasan suoritetaan rangaistuspotkukilpailu kolmella pelaajalla. Mikäli tilanne on vielä tämän jälkeen tasan, jatketaan pari kerrallaan aina ratkaisuun asti
     

T10 –ikäluokka (2008) 18.8.2018 :

  • Pelipaikka: Virkkalan keskuskenttä, Kisakuja 3, 08700 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/Virkkalan+Keskuskentt%C3%A4,+Kisakuja,+Lohja/@60.1914932,23.9318141,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dbe8e759c8167:0x50077a59e1bdc07d!2m2!1d24.0020247!2d60.1915118
  • Pelimuoto 8 vs 8, välikoon kenttä
  • Peliaika 1 x 25 min
  • Rangaistusaluepaitsiosääntö
  • Taso 2 pelataan sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan.
  • Alkulohkoissa sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
  • Taso 3 pelataan ensin alkulohkoissa, joiden perusteella sijoitusottelut.
  • Alkulohkoissa sijoitukset tasapisteissä ratkeavat seuraavasti: 1. Keskinäisten otteluiden pisteet 2. Keskinäisten otteluiden maaliero 3. Keskinäisten otteluiden tehdyt maalit 4. Koko sarjan maaliero 5. Koko sarjan tehdyt maalit 6. Arpa
  • Sijoitusotteluissa ottelun päättyessä tasan suoritetaan rangaistuspotkukilpailu kolmella pelaajalla. Mikäli tilanne on vielä tämän jälkeen tasan, jatketaan pari kerrallaan aina ratkaisuun asti
     

T9 –ikäluokka (2009) 19.8.2018 (Tasot EP ja VP yhdistetty):

  • Pelipaikka: Virkkalan keskuskenttä, Kisakuja 3, 08700 Lohja
    https://www.google.fi/maps/dir/''/Virkkalan+Keskuskentt%C3%A4,+Kisakuja,+Lohja/@60.1914932,23.9318141,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dbe8e759c8167:0x50077a59e1bdc07d!2m2!1d24.0020247!2d60.1915118
  • Pelimuoto 5 vs 5, minikenttä
  • Peliaika 1 x 25 min
  • Ei paitsioita, pisteitä ei lasketa eikä sarjataulukkoa pidetä
     

T8 –ikäluokka (2010) 18.8.2018 :

  • Pelipaikka: Nummen Urheilukenttä, Urheilukuja 1, 09810 Nummi
    https://www.google.fi/maps/dir/''/Nummen+urheilukentt%C3%A4,+Urheilukuja,+Nummi-Pusula/@60.3885103,23.8163303,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x468dc8cc7078a009:0x23f062f8d0f25abc!2m2!1d23.8865409!2d60.3885288
  • Pelimuoto 5 vs 5, minikenttä
  • Peliaika 1 x 25 min
  • Ei paitsioita, pisteitä ei lasketa eikä sarjataulukkoa pidetä
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com