Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Pajulahti games 2014

17.1. - 19.1.2014 Nastola | Suomi

Miehet Kilpa
Otteluohjelma

First round (Friday+Saturday morning)

Pe 17.1.2014
1   Men A
09:30
1
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 0
Giese Thomas
(11-5, 12-2)
 
 
2   Men A
09:30
2
Viitamäki Jouni
Päättynyt 2 - 1
Byczkowski Lukasz
(11-3, 10-13, 11-8)
 
 
3   Men A
09:30
3
Elstins Imants
Päättynyt 1 - 2
Pedersen Jörn Rosendal
(9-11, 11-8, 10-12)
 
 
4   Men B
09:30
4
Oikarainen Juha
Päättynyt 2 - 0
Jensen Erik
(11-0, 11-1)
 
 
5   Men B
09:30
5
Mazurus Ziedonis
Päättynyt 0 - 2
Kalvelis Paulius
(5-11, 8-11)
 
 
6   Men B
10:00
1
Vulbrecht Detlef
Päättynyt 0 - 2
Bertrand Pierre
(3-12, 5-12)
 
 
7   Men C
10:00
2
Lahtinen Ari
Päättynyt 2 - 0
Lapchenko Vladislavs
(12-0, 11-1)
 
 
8   Men C
10:00
3
Lapaz Mickael
Päättynyt 2 - 0
Vilen Jarno
(11-1, 12-7)
 
 
9   Men D
10:00
4
Juglar Matthieu
Päättynyt 2 - 0
Piantoni Costante
(11-2, 12-7)
 
 
10   Men D
10:00
5
Grigorjevs Viktors
Päättynyt 0 - 2
Neue Benjamin
(9-11, 3-12)
 
 
11   Men A
11:00
3
Viitamäki Jouni
Päättynyt 0 - 2
Sachs Leander
(5-12, 9-12)
 
 
12   Men A
11:00
4
Elstins Imants
Päättynyt 0 - 2
Giese Thomas
(9-12, 0-12)
 
 
13   Men A
11:00
5
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 2 - 1
Byczkowski Lukasz
(8-11, 11-7, 14-12)
 
 
14   Men B
11:00
6
Vulbrecht Detlef
Päättynyt 1 - 2
Jensen Erik
(11-1, 3-11, 8-11)
 
 
15   Men B
11:30
1
Mazurus Ziedonis
Päättynyt 0 - 2
Oikarainen Juha
(7-11, 5-12)
 
 
16   Men B
11:30
2
Bertrand Pierre
Päättynyt 2 - 0
Kalvelis Paulius
(12-5, 12-10)
 
 
17   Men C
11:30
3
Vilen Jarno
Päättynyt 0 - 2
Lahtinen Ari
(0-12, 3-11)
 
 
18   Men C
11:30
4
Leo Domenico
Päättynyt 2 - 0
Lapchenko Vladislavs
(11-6, 11-7)
 
 
19   Men D
11:30
5
Sloninka Adrian
Päättynyt 2 - 0
Piantoni Costante
(11-1, 11-6)
 
 
20   Men D
11:30
6
Neue Benjamin
Päättynyt 0 - 2
Juglar Matthieu
(8-11, 4-11)
 
 
21   Men A
13:30
4
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 0
Elstins Imants
(11-3, 11-4)
 
 
22   Men A
13:30
5
Byczkowski Lukasz
Päättynyt 1 - 2
Giese Thomas
(15-12, 11-13, 7-11)
 
 
23   Men A
13:30
6
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 1 - 2
Viitamäki Jouni
(9-11, 12-9, 9-11)
 
 
24   Men B
14:00
1
Oikarainen Juha
Päättynyt 2 - 0
Vulbrecht Detlef
(11-4, 11-2)
 
 
25   Men B
14:00
2
Bertrand Pierre
Päättynyt 2 - 1
Mazurus Ziedonis
(5-11, 11-4, 11-3)
 
 
26   Men B
14:00
3
Kalvelis Paulius
Päättynyt 2 - 0
Jensen Erik
(11-0, 12-1)
 
 
27   Men C
14:00
4
Leo Domenico
Päättynyt 2 - 0
Lapaz Mickael
(11-5, 12-2)
 
 
28   Men C
14:00
5
Lapchenko Vladislavs
Päättynyt 2 - 0
Vilen Jarno
(12-1, 12-10)
 
 
29   Men D
14:30
1
Piantoni Costante
Päättynyt 0 - 2
Neue Benjamin
(7-12, 5-11)
 
 
30   Men D
14:30
2
Sloninka Adrian
Päättynyt 2 - 0
Grigorjevs Viktors
(11-9, 11-6)
 
 
31   Men A
15:00
5
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 1 - 2
Sachs Leander
(9-11, 11-7, 4-11)
 
 
32   Men A
15:00
6
Giese Thomas
Päättynyt 0 - 2
Viitamäki Jouni
(10-12, 7-11)
 
 
33   Men A
15:30
1
Byczkowski Lukasz
Päättynyt 2 - 0
Elstins Imants
(11-9, 13-10)
 
 
34   Men B
15:30
2
Bertrand Pierre
Päättynyt 1 - 2
Oikarainen Juha
(13-11, 3-11, 2-11)
 
 
35   Men B
15:30
3
Kalvelis Paulius
Päättynyt 2 - 0
Vulbrecht Detlef
(11-7, 11-0)
 
 
36   Men B
15:30
4
Jensen Erik
Päättynyt 0 - 2
Mazurus Ziedonis
(5-12, 0-11)
 
 
37   Men C
15:30
6
Lapaz Mickael
Päättynyt 0 - 2
Lahtinen Ari
(7-11, 7-11)
 
 
38   Men C
16:00
1
Vilen Jarno
Päättynyt 0 - 2
Leo Domenico
(3-11, 7-12)
 
 
39   Men D
16:00
2
Grigorjevs Viktors
Päättynyt 0 - 2
Juglar Matthieu
(6-11, 3-11)
 
 
40   Men D
16:00
3
Neue Benjamin
Päättynyt 0 - 2
Sloninka Adrian
(6-11, 11-13)
 
 
41   Men A
16:30
6
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 0
Byczkowski Lukasz
(11-4, 11-1)
 
 
42   Men A
17:00
1
Giese Thomas
Päättynyt 0 - 2
Pedersen Jörn Rosendal
(2-12, 9-12)
 
 
43   Men A
17:00
2
Viitamäki Jouni
Päättynyt 1 - 2
Elstins Imants
(10-12, 11-9, 6-12)
 
 
44   Men B
17:00
3
Oikarainen Juha
Päättynyt 2 - 0
Kalvelis Paulius
(11-6, 11-8)
 
 
45   Men B
17:00
4
Jensen Erik
Päättynyt 0 - 2
Bertrand Pierre
(4-11, 2-11)
 
 
46   Men B
17:00
5
Mazurus Ziedonis
Päättynyt 2 - 0
Vulbrecht Detlef
(11-8, 11-3)
 
 
47   Men C
17:30
1
Lapchenko Vladislavs
Päättynyt 0 - 2
Lapaz Mickael
(3-12, 3-11)
 
 
48   Men C
17:30
3
Lahtinen Ari
Päättynyt 2 - 1
Leo Domenico
(8-11, 11-5, 11-7)
 
 
49   Men D
17:30
4
Juglar Matthieu
Päättynyt 0 - 2
Sloninka Adrian
(7-11, 8-11)
 
 
50   Men D
17:30
5
Piantoni Costante
Päättynyt 1 - 2
Grigorjevs Viktors
(7-11, 12-10, 1-12)
 
 

Second round (Saturday)

La 18.1.2014
09:30
2
Byczkowski Lukasz
Päättynyt 1 - 2
Mazurus Ziedonis
(10-13, 11-5, 8-11)
 
 
09:30
3
Vulbrecht Detlef
Päättynyt 0 - 2
Lapchenko Vladislavs
(6-11, 9-11)
 
 
09:30
4
Giese Thomas
Päättynyt 2 - 0
Jensen Erik
(12-7, 11-9)
 
 
09:30
5
Elstins Imants
Päättynyt 2 - 1
Vilen Jarno
(11-5, 9-11, 11-6)
 
 
55   Men E (1-12)
10:00
1
Viitamäki Jouni
Päättynyt 1 - 2
Neue Benjamin
(10-12, 12-9, 7-12)
 
 
56   Men F (1-12)
10:00
2
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 0 - 2
Oikarainen Juha
(5-11, 1-11)
 
 
57   Men F (1-12)
10:00
3
Lahtinen Ari
Päättynyt 2 - 1
Juglar Matthieu
(8-12, 13-11, 12-5)
 
 
58   Men F (1-12)
10:00
4
Kalvelis Paulius
Päättynyt 2 - 0
Lapaz Mickael
(11-3, 12-9)
 
 
59   Men E (1-12)
10:00
5
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 0
Bertrand Pierre
(11-6, 11-2)
 
 
60   Men E (1-12)
10:00
6
Leo Domenico
Päättynyt 1 - 2
Sloninka Adrian
(6-11, 11-3, 11-13)
 
 
11:00
3
Grigorjevs Viktors
Päättynyt 2 - 0
Jensen Erik
(12-8, 11-3)
 
 
11:00
4
Piantoni Costante
Päättynyt 0 - 2
Mazurus Ziedonis
(6-12, 3-11)
 
 
11:00
5
Lapchenko Vladislavs
Päättynyt 2 - 1
Byczkowski Lukasz
(3-11, 11-5, 11-9)
 
 
11:00
6
Vilen Jarno
Päättynyt 1 - 2
Giese Thomas
(5-12, 11-4, 10-12)
 
 
65   Men E (1-12)
11:30
1
Neue Benjamin
Päättynyt 0 - 2
Sloninka Adrian
(3-11, 8-11)
 
 
66   Men F (1-12)
11:30
2
Lahtinen Ari
Päättynyt 2 - 0
Pedersen Jörn Rosendal
(12-3, 11-4)
 
 
67   Men F (1-12)
11:30
3
Kalvelis Paulius
Päättynyt 0 - 2
Oikarainen Juha
(7-11, 9-11)
 
 
68   Men F (1-12)
11:30
4
Lapaz Mickael
Päättynyt 2 - 0
Juglar Matthieu
(12-9, 11-9)
 
 
69   Men E (1-12)
11:30
5
Leo Domenico
Päättynyt 0 - 2
Sachs Leander
(9-12, 2-11)
 
 
70   Men E (1-12)
11:30
6
Viitamäki Jouni
Päättynyt 0 - 2
Bertrand Pierre
(2-11, 10-12)
 
 
13:30
1
Grigorjevs Viktors
Päättynyt 1 - 2
Elstins Imants
(12-10, 5-11, 7-11)
 
 
13:30
2
Jensen Erik
Päättynyt 0 - 2
Vilen Jarno
(7-11, 12-14)
 
 
13:30
3
Piantoni Costante
Päättynyt 1 - 2
Vulbrecht Detlef
(11-8, 8-12, 5-12)
 
 
13:30
5
Mazurus Ziedonis
Päättynyt 2 - 1
Lapchenko Vladislavs
(2-11, 11-6, 11-6)
 
 
75   Men E (1-12)
14:00
1
Sloninka Adrian
Päättynyt 1 - 2
Bertrand Pierre
(9-11, 11-4, 9-11)
 
 
76   Men F (1-12)
14:00
2
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 0 - 2
Kalvelis Paulius
(2-11, 5-11)
 
 
77   Men F (1-12)
14:00
3
Lapaz Mickael
Päättynyt 0 - 2
Lahtinen Ari
(6-11, 2-11)
 
 
78   Men F (1-12)
14:00
4
Juglar Matthieu
Päättynyt 2 - 0
Oikarainen Juha
(12-5, 11-5)
 
 
79   Men E (1-12)
14:00
5
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 1
Viitamäki Jouni
(7-12, 11-7, 12-5)
 
 
80   Men E (1-12)
14:00
6
Neue Benjamin
Päättynyt 0 - 2
Leo Domenico
(6-12, 5-12)
 
 
15:00
2
Vulbrecht Detlef
Päättynyt 0 - 2
Byczkowski Lukasz
(0-12, 7-12)
 
 
15:00
4
Lapchenko Vladislavs
Päättynyt 2 - 0
Piantoni Costante
(14-11, 12-5)
 
 
15:00
5
Elstins Imants
Päättynyt 0 - 2
Giese Thomas
(7-11, 3-11)
 
 
15:00
6
Vilen Jarno
Päättynyt 0 - 2
Grigorjevs Viktors
(10-12, 6-11)
 
 
85   Men E (1-12)
15:30
1
Neue Benjamin
Päättynyt 2 - 0
Sachs Leander
(11-5, 12-8)
 
 
86   Men E (1-12)
15:30
2
Sloninka Adrian
Päättynyt 2 - 0
Viitamäki Jouni
(12-5, 11-6)
 
 
87   Men F (1-12)
15:30
3
Lapaz Mickael
Päättynyt 2 - 1
Pedersen Jörn Rosendal
(11-6, 4-11, 11-5)
 
 
88   Men F (1-12)
15:30
4
Juglar Matthieu
Päättynyt 0 - 2
Kalvelis Paulius
(8-12, 9-11)
 
 
89   Men F (1-12)
15:30
5
Oikarainen Juha
Päättynyt 2 - 0
Lahtinen Ari
(11-6, 11-7)
 
 
90   Men E (1-12)
15:30
6
Bertrand Pierre
Päättynyt 0 - 2
Leo Domenico
(5-11, 6-11)
 
 
16:30
1
Jensen Erik
Päättynyt 0 - 2
Elstins Imants
(8-12, 4-11)
 
 
16:30
3
Mazurus Ziedonis
Päättynyt 2 - 0
Vulbrecht Detlef
(11-8, 11-1)
 
 
16:30
4
Giese Thomas
Päättynyt 2 - 0
Grigorjevs Viktors
(11-4, 11-6)
 
 
16:30
6
Byczkowski Lukasz
Päättynyt 2 - 0
Piantoni Costante
(11-1, 11-1)
 
 
95   Men E (1-12)
17:00
1
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 0
Sloninka Adrian
(11-3, 11-8)
 
 
96   Men E (1-12)
17:00
2
Bertrand Pierre
Päättynyt 2 - 1
Neue Benjamin
(7-12, 11-5, 12-10)
 
 
97   Men F (1-12)
17:00
3
Pedersen Jörn Rosendal
Päättynyt 0 - 2
Juglar Matthieu
(2-11, 3-12)
 
 
98   Men F (1-12)
17:00
4
Oikarainen Juha
Päättynyt 2 - 0
Lapaz Mickael
(11-5, 11-1)
 
 
99   Men E (1-12)
17:00
5
Leo Domenico
Päättynyt 2 - 1
Viitamäki Jouni
(12-3, 6-11, 12-4)
 
 
100   Men F (1-12)
17:00
6
Lahtinen Ari
Päättynyt 2 - 0
Kalvelis Paulius
(11-9, 11-4)
 
 

Third round (Saturday)

La 18.1.2014
101   Men 15-16
18:00
1
Elstins Imants
Päättynyt 2 - 0
Lapchenko Vladislavs
(12-10, 11-2)
 
 
102   Men 17-18
18:00
3
Grigorjevs Viktors
Päättynyt 0 - 2
Byczkowski Lukasz
(2-11, 4-11)
 
 
103   Men 19-20
18:00
4
Vilen Jarno
Päättynyt 0 - 2
Vulbrecht Detlef
(6-12, 4-11)
 
 
104   Men 21-22
18:00
5
Jensen Erik
Päättynyt 2 - 1
Piantoni Costante
(6-11, 11-6, 11-7)
 
 

Third round (Sunday)

Su 19.1.2014
105   Semifinal 1
09:00
1
Sachs Leander
Päättynyt 3 - 2
Lahtinen Ari
(2-11, 12-10, 5-12, 11-3, 11-0)
 
 
106   Semifinal 2
09:00
2
Sloninka Adrian
Päättynyt 2 - 3
Oikarainen Juha
(11-6, 11-4, 3-11, 9-11, 11-13)
 
 
107   Men 13-14
09:45
3
Giese Thomas
Päättynyt 0 - 2
Mazurus Ziedonis
(5-11, 5-12)
 
 
108   Men 11-12
09:45
2
Viitamäki Jouni
Päättynyt 1 - 2
Pedersen Jörn Rosendal
(7-11, 11-9, 7-11)
 
 
109   Men 9-10
09:45
1
Neue Benjamin
Päättynyt 2 - 0
Lapaz Mickael
(11-4, 13-11)
 
 
110   Men 7-8
11:00
2
Bertrand Pierre
Päättynyt 0 - 2
Juglar Matthieu
(9-11, 10-13)
 
 
111   Men 5-6
11:00
1
Leo Domenico
Päättynyt 0 - 2
Kalvelis Paulius
(8-11, 3-12)
 
 

men final and pronze

Su 19.1.2014
112   Men Pronze
10:15
1
Lahtinen Ari
Päättynyt 3 - 0
Sloninka Adrian
(12-9, 11-6, 11-5)
 
 
113   Men Final
12:15
1
Sachs Leander
Päättynyt 2 - 3
Oikarainen Juha
(11-9, 11-4, 8-11, 8-11, 4-12)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com