Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Pajulahti Games 2018

19.1. - 21.1.2018 Room | Suomi

Men
Otteluohjelma

Men first round

Pe 19.1.2018
1   Men A
09:00
Luca Liberali
Päättynyt 2 - 0
Jeremy Travert
(11-9, 11-2)
 
 
2   Men A
09:00
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt
(7-11, 5-11)
 
 
3   Men A
09:00
Igor Balitskii
Päättynyt 2 - 1
Murat Altunok
(7-11, 11-8, 11-9)
 
 
4   Men A
09:00
Thomas Hani
Päättynyt 2 - 1
Philpp Naraschkewitz
(10-13, 12-4, 12-6)
 
 
5   Men B
09:00
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Deniz Kurtoglu
(11-2, 11-0)
 
 
6   Men B
09:30
Alisher Hozanijazov
Päättynyt 2 - 0
Andreas Schmitz
(11-0, 11-3)
 
 
7   Men B
09:30
Stefan Heuker
Päättynyt 2 - 0
Andrea Pazzano
(11-1, 12-7)
 
 
8   Men C
09:30
Juha Oikarainen
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamäki
(1-12, 5-11)
 
 
9   Men C
09:30
Robert Glojnaric
Päättynyt 0 - 2
Emiliano Garay
(8-11, 7-12)
 
 
10   Men C
09:30
Alfons Vollmer
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(12-2, 12-1)
 
 
11   Men D
10:00
Matthieu Juglar
Päättynyt 1 - 2
Pierre Bertrand
(7-11, 11-7, 5-12)
 
 
12   Men D
10:00
Marco Carrai
Päättynyt 2 - 0
Tatu Lattu
(11-7, 12-10)
 
 
13   Men D
10:00
Olli Kytöviita
Päättynyt 2 - 0
Kewin Barth
(12-6, 11-6)
 
 
14   Men A
11:00
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 1 - 2
Luca Liberali
(2-11, 11-5, 5-12)
 
 
15   Men A
11:00
Igor Balitskii
Päättynyt 1 - 2
Jeremy Travert
(2-11, 11-7, 5-11)
 
 
16   Men A
11:00
Thomas Hani
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt
(1-11, 6-12)
 
 
17   Men A
11:00
Philpp Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Murat Altunok
(7-12, 2-12)
 
 
18   Men B
11:30
Alisher Hozanijazov
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(5-12, 10-12)
 
 
19   Men B
11:30
Stefan Heuker
Päättynyt 2 - 1
Deniz Kurtoglu
(10-12, 14-11, 11-7)
 
 
20   Men B
11:30
Simon Janatzek
Päättynyt 1 - 2
Andreas Schmitz
(3-11, 11-8, 6-12)
 
 
21   Men C
11:30
Robert Glojnaric
Päättynyt 0 - 2
Juha Oikarainen
(5-11, 8-11)
 
 
22   Men C
11:30
Alfons Vollmer
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamäki
(0-11, 5-11)
 
 
23   Men C
12:00
Vladimir Poliakov
Päättynyt 0 - 2
Emiliano Garay
(4-11, 9-11)
 
 
24   Men D
12:00
Marco Carrai
Päättynyt 0 - 2
Matthieu Juglar
(0-11, 4-11)
 
 
25   Men D
12:00
Olli Kytöviita
Päättynyt 2 - 0
Pierre Bertrand
(11-3, 11-6)
 
 
26   Men D
12:00
Manfred Scharpenberg
Päättynyt 2 - 0
Tatu Lattu
(12-3, 11-8)
 
 
27   Men A
13:30
Luca Liberali
Päättynyt 2 - 0
Igor Balitskii
(11-9, 11-3)
 
 
28   Men A
13:30
Thomas Hani
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(0-11, 3-11)
 
 
29   Men A
13:30
Philpp Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Jeremy Travert
(2-12, 7-11)
 
 
30   Men A
14:00
Murat Altunok
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt
(1-12, 7-11)
 
 
31   Men B
14:00
Stefan Heuker
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hozanijazov
(8-11, 6-11)
 
 
32   Men B
14:00
Simon Janatzek
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(4-11, 3-11)
 
 
33   Men B
14:00
Andrea Pazzano
Päättynyt 0 - 2
Deniz Kurtoglu
(0-11, 3-12)
 
 
34   Men C
14:00
Alfons Vollmer
Päättynyt 0 - 2
Robert Glojnaric
(1-11, 6-11)
 
 
35   Men C
14:30
Vladimir Poliakov
Päättynyt 2 - 0
Juha Oikarainen
(11-3, 11-9)
 
 
36   Men C
14:30
Antonio Michienzi
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamäki
(3-12, 1-12)
 
 
37   Men D
14:30
Olli Kytöviita
Päättynyt 2 - 1
Marco Carrai
(7-11, 13-10, 11-4)
 
 
38   Men D
14:30
Manfred Scharpenberg
Päättynyt 1 - 2
Matthieu Juglar
(9-11, 11-6, 6-11)
 
 
39   Men D
14:30
Kewin Barth
Päättynyt 0 - 2
Pierre Bertrand
(4-11, 6-11)
 
 
40   Men A
15:30
Thomas Hani
Päättynyt 0 - 2
Luca Liberali
(0-11, 7-12)
 
 
41   Men A
15:30
Philpp Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Igor Balitskii
(9-11, 2-11)
 
 
42   Men A
16:00
Murat Altunok
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(7-11, 9-12)
 
 
43   Men A
16:00
Robert Lätt
Päättynyt 1 - 2
Jeremy Travert
(12-4, 8-12, 10-13)
 
 
44   Men B
16:00
Simon Janatzek
Päättynyt 0 - 2
Stefan Heuker
(6-11, 5-11)
 
 
45   Men B
16:00
Andrea Pazzano
Päättynyt 0 - 2
Alisher Hozanijazov
(1-11, 2-11)
 
 
46   Men B
16:00
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(4-12, 5-11)
 
 
47   Men C
16:30
Vladimir Poliakov
Päättynyt 2 - 0
Alfons Vollmer
(12-2, 11-0)
 
 
48   Men C
16:30
Antonio Michienzi
Päättynyt 1 - 2
Robert Glojnaric
(6-11, 12-0, 4-12)
 
 
49   Men C
16:30
Emiliano Garay
Päättynyt 2 - 0
Juha Oikarainen
(12-9, 12-6)
 
 
50   Men D
16:30
Manfred Scharpenberg
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytöviita
(11-13, 5-11)
 
 
51   Men D
16:30
Kewin Barth
Päättynyt 0 - 2
Marco Carrai
(7-11, 4-11)
 
 
52   Men D
17:00
Tatu Lattu
Päättynyt 2 - 0
Matthieu Juglar
(12-6, 11-8)
 
 
53   Men A
17:30
Luca Liberali
Päättynyt 2 - 0
Philpp Naraschkewitz
(12-4, 11-5)
 
 
54   Men A
18:00
Murat Altunok
Päättynyt 2 - 0
Thomas Hani
(11-5, 11-0)
 
 
55   Men A
18:00
Robert Lätt
Päättynyt 2 - 0
Igor Balitskii
(12-10, 12-6)
 
 
56   Men A
18:00
Jeremy Travert
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Byczkowski
(8-11, 8-11)
 
 
57   Men B
18:00
Andrea Pazzano
Päättynyt 0 - 2
Simon Janatzek
(7-11, 5-11)
 
 
58   Men B
18:00
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Stefan Heuker
(0-12, 2-12)
 
 
59   Men B
18:30
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 1 - 2
Alisher Hozanijazov
(12-10, 2-11, 8-12)
 
 
60   Men C
18:30
Antonio Michienzi
Päättynyt 0 - 2
Vladimir Poliakov
(7-12, 5-11)
 
 
61   Men C
18:30
Emiliano Garay
Päättynyt 2 - 0
Alfons Vollmer
(11-3, 11-6)
 
 
62   Men C
18:30
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 0
Robert Glojnaric
(11-2, 12-7)
 
 
63   Men D
18:30
Kewin Barth
Päättynyt 0 - 2
Manfred Scharpenberg
(4-11, 2-12)
 
 
64   Men D
19:00
Tatu Lattu
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytöviita
(7-12, 2-11)
 
 
65   Men D
19:00
Pierre Bertrand
Päättynyt 2 - 1
Marco Carrai
(9-11, 11-4, 12-10)
 
 
La 20.1.2018
66   Men A
09:30
4
Murat Altunok
Päättynyt 0 - 2
Luca Liberali
(1-11, 5-11)
 
 
67   Men A
09:30
5
Robert Lätt
Päättynyt 2 - 0
Philpp Naraschkewitz
(11-6, 11-2)
 
 
68   Men A
10:00
1
Jeremy Travert
Päättynyt 2 - 0
Thomas Hani
(12-10, 12-9)
 
 
69   Men A
10:00
2
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 2 - 0
Igor Balitskii
(12-2, 11-4)
 
 
70   Men B
10:00
3
Andreas Schmitz
Päättynyt 2 - 0
Andrea Pazzano
(11-2, 11-2)
 
 
71   Men B
10:00
4
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 2 - 0
Simon Janatzek
(11-6, 12-2)
 
 
72   Men B
10:00
5
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Stefan Heuker
(12-4, 11-9)
 
 
73   Men C
10:30
1
Emiliano Garay
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-3, 11-7)
 
 
74   Men C
10:30
2
Jouni Viitamäki
Päättynyt 0 - 2
Vladimir Poliakov
(11-13, 6-12)
 
 
75   Men C
10:30
3
Juha Oikarainen
Päättynyt 2 - 0
Alfons Vollmer
(11-1, 12-4)
 
 
76   Men D
10:30
4
Tatu Lattu
Päättynyt 2 - 1
Kewin Barth
(11-6, 8-11, 12-10)
 
 
77   Men D
10:30
5
Pierre Bertrand
Päättynyt 2 - 0
Manfred Scharpenberg
(12-10, 11-1)
 
 
78   Men D
11:00
1
Matthieu Juglar
Päättynyt 2 - 0
Olli Kytöviita
(11-4, 11-5)
 
 
79   Men A
11:30
5
Luca Liberali
Päättynyt 2 - 0
Robert Lätt
(12-5, 12-5)
 
 
80   Men A
12:00
1
Jeremy Travert
Päättynyt 0 - 2
Murat Altunok
(7-11, 4-12)
 
 
81   Men A
12:00
2
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 2 - 0
Philpp Naraschkewitz
(11-2, 12-1)
 
 
82   Men A
12:00
3
Igor Balitskii
Päättynyt 2 - 0
Thomas Hani
(11-3, 12-5)
 
 
83   Men B
12:00
4
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 2 - 0
Andreas Schmitz
(11-1, 12-6)
 
 
84   Men B
12:00
5
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Andrea Pazzano
(12-6, 12-3)
 
 
85   Men B
13:30
1
Alisher Hozanijazov
Päättynyt 2 - 0
Simon Janatzek
(11-3, 12-2)
 
 
86   Men C
13:30
2
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 0
Emiliano Garay
(12-4, 11-8)
 
 
87   Men C
13:30
3
Juha Oikarainen
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-0, 12-4)
 
 
88   Men C
13:30
4
Robert Glojnaric
Päättynyt 1 - 2
Vladimir Poliakov
(3-11, 12-10, 7-11)
 
 
89   Men D
13:30
5
Pierre Bertrand
Päättynyt 2 - 0
Tatu Lattu
(11-7, 11-6)
 
 
90   Men D
14:00
1
Matthieu Juglar
Päättynyt 2 - 0
Kewin Barth
(12-3, 11-1)
 
 
91   Men D
14:00
2
Marco Carrai
Päättynyt 2 - 0
Manfred Scharpenberg
(11-4, 11-8)
 
 

Men second round

La 20.1.2018
92   Men 25-28 a
15:00
1
Thomas Hani
Päättynyt 0 - 2
Kewin Barth
(8-12, 6-12)
 
 
93   Men 25-28 b
15:00
2
Andrea Pazzano
Päättynyt 0 - 2
Antonio Michienzi
(7-11, 8-11)
 
 
94   Men 21-24 a
15:00
3
Murat Altunok
Päättynyt 2 - 1
Tatu Lattu
(10-12, 11-8, 11-8)
 
 
95   Men 21-24 b
15:00
4
Simon Janatzek
Päättynyt 2 - 1
Alfons Vollmer
(7-11, 12-3, 11-7)
 
 
96   Men 17-20 a
15:00
5
Igor Balitskii
Päättynyt 2 - 1
Manfred Scharpenberg
(3-11, 11-4, 12-4)
 
 
97   Men 17-20 b
15:30
1
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Robert Glojnaric
(3-11, 3-12)
 
 
98   Men 13-16 a
15:30
2
Jeremy Travert
Päättynyt 1 - 2
Marco Carrai
(12-6, 0-11, 11-13)
 
 
99   Men 13-16 b
15:30
3
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 0 - 2
Juha Oikarainen
(1-11, 4-12)
 
 
100   Men 9-12 a
15:30
4
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 0 - 2
Matthieu Juglar
(7-12, 8-11)
 
 
101   Men 9-12 b
15:30
5
Stefan Heuker
Päättynyt 2 - 1
Emiliano Garay
(11-8, 8-11, 12-5)
 
 
102   Men 1-8 a
16:00
1
Luca Liberali
Päättynyt 3 - 0
Pierre Bertrand
(11-8, 11-5, 11-8)
 
 
103   Men 1-8 b
16:00
2
Olli Kytöviita
Päättynyt 1 - 3
Robert Lätt
(9-11, 0-12, 11-9, 8-11)
 
 
104   Men 1-8 c
16:00
3
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 3
Alisher Hozanijazov
(12-8, 11-13, 6-11, 12-9, 3-11)
 
 
105   Men 1-8 d
16:00
4
Ari Lahtinen
Päättynyt 3 - 1
Vladimir Poliakov
(11-9, 10-12, 17-14, 11-6)
 
 
106   Men 29
Philpp Naraschkewitz
2
 
 

Men third round

La 20.1.2018
107   Men 27-29
16:00
5
Thomas Hani
-
Men 25-28 b | Sija 2
 
 
108   Men 25-26
16:45
5
Kewin Barth
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(12-5, 11-0)
 
 
110   Men 23-24
18:00
4
Tatu Lattu
Päättynyt 2 - 0
Alfons Vollmer
(11-6, 13-10)
 
 
111   Men 21-22
18:00
5
Murat Altunok
Päättynyt 2 - 0
Simon Janatzek
(12-4, 12-8)
 
 
112   Men 19-20
18:00
Manfred Scharpenberg
Päättynyt 2 - 1
Andreas Schmitz
(10-13, 14-11, 12-1)
 
 
113   Men 17-18
18:00
Igor Balitskii
Päättynyt 1 - 2
Robert Glojnaric
(3-11, 13-11, 10-12)
 
 
114   Men 15-16
18:00
Jeremy Travert
Päättynyt 0 - 2
Deniz Kurtoglu
(7-11, 6-11)
 
 
115   Men 13-14
18:30
1
Marco Carrai
Päättynyt 0 - 2
Juha Oikarainen
(10-12, 9-11)
 
 
116   Men 5-8 a
18:30
2
Pierre Bertrand
Päättynyt 0 - 2
Vladimir Poliakov
(7-12, 10-13)
 
 
117   Men 5-8 b
18:30
3
Olli Kytöviita
Päättynyt 1 - 2
Jouni Viitamäki
(10-12, 11-4, 9-12)
 
 
Su 21.1.2018
119   Men 11-12
10:30
2
Lukasz Byczkowski
Päättynyt 1 - 2
Emiliano Garay
(10-12, 11-5, 7-12)
 
 
120   Men 9-10
10:30
5
Matthieu Juglar
Päättynyt 2 - 0
Stefan Heuker
(11-4, 12-9)
 
 

Men fourth round

Su 21.1.2018
121   Men 1-4 a
09:00
1
Luca Liberali
Päättynyt 3 - 0
Alisher Hozanijazov
(11-7, 12-4, 11-3)
 
 
122   Men 1-4 b
09:00
2
Robert Lätt
Päättynyt 1 - 3
Ari Lahtinen
(5-11, 6-11, 12-4, 3-11)
 
 
123   Men 5-6
09:45
1
Vladimir Poliakov
Päättynyt 2 - 1
Jouni Viitamäki
(6-12, 12-10, 11-9)
 
 
124   Men 7-8
09:45
2
Pierre Bertrand
Päättynyt 0 - 2
Olli Kytöviita
(4-11, 7-11)
 
 

Men medal matches

Su 21.1.2018
11:00
1
Robert Lätt
Päättynyt 0 - 3
Alisher Hozanijazov
(11-13, 5-11, 6-12)
 
 
11:45
1
Luca Liberali
Päättynyt 3 - 1
Ari Lahtinen
(11-8, 11-4, 8-11, 11-7)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com