Powered by GameResultsOnline.com tournament management

Pajulahti Games showdown 2017

20.1. - 22.1.2017 Room | Suomi

PG 2017 Men
Otteluohjelma

First round

Pe 20.1.2017
1   Men A
09:00
1
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(11-1, 11-2)
 
 
2   Men A
09:00
2
Matthieu Juglar
Päättynyt 2 - 0
Lukasz Skapski
(11-4, 12-7)
 
 
3   Men B
09:00
3
Juha Oikarainen
Päättynyt 2 - 0
Aliser Hozanijazov
(11-9, 12-10)
 
 
4   Men B
09:00
4
Thomas Häni
Päättynyt 1 - 2
Konsta Kuorikoski
(3-11, 12-5, 9-12)
 
 
5   Men C
09:00
5
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 0
Pasi Pumperi
(12-1, 11-0)
 
 
6   Men C
09:30
1
Jeremy Travert
Päättynyt 2 - 1
Jörn Pedersen
(7-12, 12-9, 12-2)
 
 
7   Men D
09:30
2
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Josef Stöckli
(12-0, 12-1)
 
 
8   Men D
09:30
3
Tatu Lattu
Päättynyt 2 - 1
Deniz Kurtoglu
(5-11, 12-9, 12-5)
 
 
9   Men E
09:30
4
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 0
Jim Moertabat
(12-1, 11-1)
 
 
10   Men E
09:30
5
Robert Glojnaric
Päättynyt 2 - 0
Kevin Kjelldahl
(11-2, 11-8)
 
 
11   Men F
10:00
1
Thibaut Le Brun
Päättynyt 2 - 0
Frank De Lange
(11-1, 12-3)
 
 
12   Men F
10:00
2
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Zygimantas Matusevicius
(8-12, 9-11)
 
 
13   Men G
10:00
3
Pierre Bertrand
Päättynyt 2 - 0
Henk Battem
(11-0, 11-0)
 
 
14   Men G
10:00
4
Erik Jensen
Päättynyt 0 - 2
Mindaugas Dvylaitis
(0-11, 0-11)
 
 
15   Men H
10:00
5
Christoffer Örnevik
Päättynyt 2 - 1
Robert Lätt
(5-11, 11-9, 11-3)
 
 
16   Men H
10:30
1
Philip Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamäki
(2-12, 4-11)
 
 
17   Men A
11:00
5
Matthieu Juglar
Päättynyt 0 - 2
Ari Lahtinen
(9-12, 5-11)
 
 
18   Men A
11:30
1
Lukasz Skapski
Päättynyt 2 - 0
Antonio Michienzi
(12-7, 12-4)
 
 
19   Men B
11:30
2
Juha Oikarainen
Päättynyt 2 - 0
Thomas Häni
(12-2, 11-6)
 
 
20   Men B
11:30
3
Konsta Kuorikoski
Päättynyt 0 - 2
Aliser Hozanijazov
(4-11, 10-12)
 
 
21   Men C
11:30
4
Jeremy Travert
Päättynyt 1 - 2
Krystian Kisiel
(13-10, 4-11, 5-11)
 
 
22   Men C
11:30
5
Jörn Pedersen
Päättynyt 2 - 0
Pasi Pumperi
(11-4, 11-0)
 
 
23   Men D
12:00
1
Tatu Lattu
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka
(8-12, 5-11)
 
 
24   Men D
12:00
2
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 2 - 0
Josef Stöckli
(12-1, 12-0)
 
 
25   Men E
12:00
3
Robert Glojnaric
Päättynyt 0 - 2
Teemu Ruohonen
(7-11, 2-11)
 
 
26   Men E
12:00
4
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 2 - 0
Jim Moertabat
(12-2, 12-6)
 
 
27   Men F
12:00
5
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Thibaut Le Brun
(7-12, 9-12)
 
 
28   Men F
13:30
1
Zygimantas Matusevicius
Päättynyt 2 - 0
Frank De Lange
(12-0, 12-0)
 
 
29   Men G
13:30
2
Erik Jensen
Päättynyt 0 - 2
Pierre Bertrand
(0-11, 0-11)
 
 
30   Men G
13:30
3
Mindaugas Dvylaitis
Päättynyt 2 - 0
Henk Battem
(11-2, 11-2)
 
 
31   Men H
13:30
4
Philip Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Christoffer Örnevik
(4-12, 7-12)
 
 
32   Men H
13:30
5
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 0
Robert Lätt
(11-7, 12-8)
 
 
33   Men A
14:30
4
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Lukasz Skapski
(11-3, 12-2)
 
 
34   Men A
14:30
5
Antonio Michienzi
Päättynyt 0 - 2
Matthieu Juglar
(2-11, 1-11)
 
 
35   Men B
15:00
1
Juha Oikarainen
Päättynyt 2 - 0
Konsta Kuorikoski
(12-1, 11-3)
 
 
36   Men B
15:00
2
Thomas Häni
Päättynyt 0 - 2
Aliser Hozanijazov
(3-11, 6-11)
 
 
37   Men C
15:00
3
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 0
Jörn Pedersen
(11-5, 11-2)
 
 
38   Men C
15:00
4
Pasi Pumperi
Päättynyt 0 - 2
Jeremy Travert
(5-12, 3-11)
 
 
39   Men D
15:00
5
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 0
Deniz Kurtoglu
(12-10, 12-10)
 
 
40   Men D
15:30
1
Josef Stöckli
Päättynyt 0 - 2
Tatu Lattu
(0-11, 3-11)
 
 
41   Men E
15:30
2
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 0
Kevin Kjelldahl
(11-0, 11-7)
 
 
42   Men E
15:30
3
Jim Moertabat
Päättynyt 0 - 2
Robert Glojnaric
(0-11, 5-12)
 
 
43   Men F
15:30
4
Thibaut Le Brun
Päättynyt 2 - 0
Zygimantas Matusevicius
(11-1, 12-6)
 
 
44   Men F
15:30
5
Frank De Lange
Päättynyt 0 - 2
Andreas Schmitz
(0-12, 5-11)
 
 
45   Men G
16:00
1
Pierre Bertrand
Päättynyt 0 - 2
Mindaugas Dvylaitis
(2-11, 9-11)
 
 
46   Men G
16:00
2
Henk Battem
Päättynyt 2 - 0
Erik Jensen
(11-0, 11-0)
 
 
47   Men H
16:00
3
Christoffer Örnevik
Päättynyt 0 - 2
Jouni Viitamäki
(8-11, 4-12)
 
 
48   Men H
16:00
4
Robert Lätt
Päättynyt 2 - 1
Philip Naraschkewitz
(12-3, 10-12, 12-2)
 
 

Second round

La 21.1.2017
49   Men I(1-16)
09:00
1
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Jeremy Travert
(12-4, 11-1)
 
 
50   Men I(1-16)
09:00
2
Zygimantas Matusevicius
Päättynyt 2 - 0
Jouni Viitamäki
(12-8, 12-9)
 
 
51   Men J(1-16)
09:00
3
Juha Oikarainen
Päättynyt 0 - 2
Tatu Lattu
(8-11, 10-12)
 
 
52   Men J(1-16)
09:00
4
Robert Glojnaric
Päättynyt 0 - 2
Mindaugas Dvylaitis
(6-12, 6-12)
 
 
53   Men K(1-16)
09:00
5
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 0
Matthieu Juglar
(11-2, 11-5)
 
 
54   Men K(1-16)
09:30
1
Christoffer Örnevik
Päättynyt 0 - 2
Thibaut Le Brun
(7-12, 7-11)
 
 
55   Men L(1-16)
09:30
2
Adrian Sloninka
Päättynyt 2 - 1
Aliser Hozanijazov
(4-11, 11-4, 12-8)
 
 
56   Men L(1-16)
09:30
3
Pierre Bertrand
Päättynyt 0 - 2
Teemu Ruohonen
(3-12, 9-11)
 
 
57   Men M(17-24)
09:30
4
Lukasz Skapski
Päättynyt 0 - 2
Jörn Pedersen
(2-11, 7-12)
 
 
58   Men M(17-24)
09:30
5
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt
(3-11, 1-11)
 
 
59   Men N(17-24)
10:00
1
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 2 - 0
Henk Battem
(12-1, 12-7)
 
 
60   Men N(17-24)
10:00
2
Konsta Kuorikoski
Päättynyt 1 - 2
Deniz Kurtoglu
(5-12, 12-4, 0-12)
 
 
61   Men O
10:00
3
Antonio Michienzi
Päättynyt 2 - 0
Pasi Pumperi
(12-3, 12-2)
 
 
62   Men O
10:00
4
Frank De Lange
Päättynyt 0 - 2
Philip Naraschkewitz
(5-11, 2-12)
 
 
63   Men P
10:00
5
Thomas Häni
Päättynyt 2 - 0
Josef Stöckli
(11-1, 11-5)
 
 
64   Men P
10:30
1
Jim Moertabat
Päättynyt 2 - 0
Erik Jensen
(11-0, 11-0)
 
 
65   Men I(1-16)
11:00
5
Zygimantas Matusevicius
Päättynyt 1 - 2
Ari Lahtinen
(5-12, 11-5, 1-11)
 
 
66   Men I(1-16)
11:30
1
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 1
Jeremy Travert
(9-11, 11-5, 11-8)
 
 
67   Men J(1-16)
11:30
2
Robert Glojnaric
Päättynyt 0 - 2
Juha Oikarainen
(3-12, 5-11)
 
 
68   Men J(1-16)
11:30
3
Mindaugas Dvylaitis
Päättynyt 2 - 0
Tatu Lattu
(11-5, 11-0)
 
 
69   Men K(1-16)
11:30
4
Christoffer Örnevik
Päättynyt 2 - 1
Krystian Kisiel
(11-4, 7-11, 13-10)
 
 
70   Men K(1-16)
11:30
5
Thibaut Le Brun
Päättynyt 1 - 2
Matthieu Juglar
(6-11, 12-10, 10-12)
 
 
71   Men L(1-16)
12:00
1
Pierre Bertrand
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka
(0-11, 8-11)
 
 
72   Men L(1-16)
12:00
2
Teemu Ruohonen
Päättynyt 2 - 0
Aliser Hozanijazov
(12-6, 12-10)
 
 
73   Men M(17-24)
12:00
3
Andreas Schmitz
Päättynyt 0 - 2
Lukasz Skapski
(1-11, 6-11)
 
 
74   Men M(17-24)
12:00
4
Robert Lätt
Päättynyt 2 - 0
Jörn Pedersen
(12-10, 12-10)
 
 
75   Men N(17-24)
12:00
5
Kevin Kjelldahl
Päättynyt 2 - 1
Konsta Kuorikoski
(7-12, 11-8, 11-6)
 
 
76   Men N(17-24)
13:30
1
Henk Battem
Päättynyt 0 - 2
Deniz Kurtoglu
(0-12, 1-12)
 
 
77   Men O
13:30
2
Frank De Lange
Päättynyt 0 - 2
Antonio Michienzi
(0-11, 2-11)
 
 
78   Men O
13:30
3
Pasi Pumperi
Päättynyt 1 - 2
Philip Naraschkewitz
(12-9, 8-12, 4-11)
 
 
79   Men P
13:30
4
Jim Moertabat
Päättynyt 0 - 2
Thomas Häni
(4-12, 7-12)
 
 
80   Men P
13:30
5
Josef Stöckli
Päättynyt 2 - 0
Erik Jensen
(11-0, 11-0)
 
 
81   Men I(1-16)
14:30
4
Ari Lahtinen
Päättynyt 2 - 0
Jouni Viitamäki
(11-7, 12-1)
 
 
82   Men I(1-16)
14:30
5
Jeremy Travert
Päättynyt 0 - 2
Zygimantas Matusevicius
(6-11, 8-11)
 
 
83   Men J(1-16)
15:00
1
Juha Oikarainen
Päättynyt 0 - 2
Mindaugas Dvylaitis
(7-11, 0-12)
 
 
84   Men J(1-16)
15:00
2
Tatu Lattu
Päättynyt 0 - 2
Robert Glojnaric
(9-11, 5-12)
 
 
85   Men K(1-16)
15:00
3
Krystian Kisiel
Päättynyt 2 - 1
Thibaut Le Brun
(11-13, 11-8, 12-5)
 
 
86   Men K(1-16)
15:00
4
Matthieu Juglar
Päättynyt 2 - 0
Christoffer Örnevik
(11-5, 11-4)
 
 
87   Men L(1-16)
15:00
5
Adrian Sloninka
Päättynyt 1 - 2
Teemu Ruohonen
(2-11, 12-4, 6-11)
 
 
88   Men L(1-16)
15:30
1
Aliser Hozanijazov
Päättynyt 2 - 0
Pierre Bertrand
(13-11, 11-7)
 
 
89   Men M(17-24)
15:30
2
Lukasz Skapski
Päättynyt 0 - 2
Robert Lätt
(8-12, 12-15)
 
 
90   Men M(17-24)
15:30
3
Jörn Pedersen
Päättynyt 2 - 0
Andreas Schmitz
(12-5, 12-4)
 
 
91   Men N(17-24)
15:30
4
Konsta Kuorikoski
Päättynyt 2 - 1
Henk Battem
(11-1, 2-11, 11-9)
 
 
92   Men N(17-24)
15:30
5
Deniz Kurtoglu
Päättynyt 2 - 0
Kevin Kjelldahl
(12-7, 12-5)
 
 
93   Men O
16:00
1
Philip Naraschkewitz
Päättynyt 0 - 2
Antonio Michienzi
(7-12, 3-11)
 
 
94   Men O
16:00
2
Pasi Pumperi
Päättynyt 2 - 0
Frank De Lange
(12-1, 12-0)
 
 
95   Men P
16:00
3
Erik Jensen
Päättynyt 0 - 2
Thomas Häni
(0-11, 0-11)
 
 
96   Men P
16:00
4
Josef Stöckli
Päättynyt 1 - 2
Jim Moertabat
(12-4, 7-11, 3-12)
 
 

Third round

La 21.1.2017
17:00
3
Zygimantas Matusevicius
Päättynyt 0 - 2
Adrian Sloninka
(0-12, 1-11)
 
 
17:00
4
Juha Oikarainen
Päättynyt 0 - 2
Matthieu Juglar
(8-11, 5-12)
 
 
17:00
5
Jouni Viitamäki
Päättynyt 0 - 2
Aliser Hozanijazov
(7-12, 0-11)
 
 
17:30
1
Tatu Lattu
Päättynyt 0 - 2
Thibaut Le Brun
(4-11, 0-12)
 
 
17:30
2
Jeremy Travert
Päättynyt 2 - 0
Pierre Bertrand
(11-4, 12-8)
 
 
17:30
3
Robert Glojnaric
Päättynyt 2 - 0
Christoffer Örnevik
(12-10, 12-10)
 
 
17:30
4
Robert Lätt
Päättynyt 1 - 2
Deniz Kurtoglu
(10-12, 11-9, 9-11)
 
 
17:30
5
Jörn Pedersen
Päättynyt 2 - 1
Kevin Kjelldahl
(12-10, 3-11, 12-6)
 
 
18:00
1
Lukasz Skapski
Päättynyt 2 - 0
Konsta Kuorikoski
(12-3, 11-6)
 
 
18:00
2
Andreas Schmitz
Päättynyt 2 - 1
Henk Battem
(4-12, 12-9, 12-2)
 
 
18:00
3
Antonio Michienzi
Päättynyt 1 - 2
Thomas Häni
(5-12, 12-6, 0-11)
 
 
18:00
4
Philip Naraschkewitz
Päättynyt 2 - 1
Jim Moertabat
(7-11, 11-8, 11-1)
 
 
18:00
5
Pasi Pumperi
Päättynyt 2 - 0
Josef Stöckli
(12-9, 11-6)
 
 
18:30
1
Frank De Lange
Päättynyt 2 - 0
Erik Jensen
(11-0, 11-0)
 
 

Sun Men semifinals and places 5-16

Su 22.1.2017
09:45
1
Ari Lahtinen
Päättynyt 1 - 3
Teemu Ruohonen
(9-11, 10-12, 11-6, 4-11)
 
 
09:45
3
Mindaugas Dvylaitis
Päättynyt 3 - 2
Krystian Kisiel
(6-12, 12-8, 12-2, 10-12, 12-9)
 
 
09:45
2
Adrian Sloninka
Päättynyt 0 - 2
Matthieu Juglar
(9-11, 8-12)
 
 
09:45
4
Zygimantas Matusevicius
Päättynyt 2 - 0
Juha Oikarainen
(11-4, 11-9)
 
 
10:30
1
Aliser Hozanijazov
Päättynyt 0 - 2
Thibaut Le Brun
(0-11, 4-11)
 
 
10:30
2
Jouni Viitamäki
Päättynyt 2 - 0
Tatu Lattu
(11-5, 12-4)
 
 
10:30
3
Jeremy Travert
Päättynyt 2 - 0
Robert Glojnaric
(11-9, 12-9)
 
 
10:30
4
Pierre Bertrand
Päättynyt 2 - 1
Christoffer Örnevik
(11-9, 8-12, 11-6)
 
 

Men pronze and final matches

Su 22.1.2017
119   Men pronze
11:00
1
Ari Lahtinen
Päättynyt 3 - 1
Krystian Kisiel
(11-4, 7-11, 11-8, 11-6)
 
 
120   Men final
12:30
1
Teemu Ruohonen
Päättynyt 3 - 1
Mindaugas Dvylaitis
(14-11, 3-12, 11-9, 11-5)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com