BSC PRAGUE SHOWDOWN CUP 2019
6.3. - 10.3.2019 | Czech Republic

Men competition

First round

MA
Player G W L +/- Pts
1Peter Zidar440534
2Raimonds Briezhkalns431273
3Deniss Ovsjannikovs422-72
4Erik Jensen413-241
5Patrick Walterscheidt404-490
MB
Player G W L +/- Pts
1Robert Glojnaric440124
2Adrian Sloninka431423
3Marc Sommer422-102
4Robert Latt413-71
5Stefan Hoffman404-370
 
MC
Player G W L +/- Pts
1Krystian Kisiel440664
2Ziedonis Mazurs431203
3Denis Repa422-12
4Kevin Bart413-251
5Carsten Dan Jacobsen404-600
MD
Player G W L +/- Pts
1Olli Kytoviita330273
2Miha Susman321242
3Deniz Kurtoglu312-101
4Josef Stoeckli303-410
 
ME
Player G W L +/- Pts
1Ladislav Brada330293
2Jouni Viitamaki321122
3Stefan Collet31201
4Philip Naraschkewitz303-410
MF
Player G W L +/- Pts
1Juha Oikarainen321132
2Michael Lapaz321122
3Ondrej Kodet312-161
4Przemyslaw Knaz312-91
 
MG
Player G W L +/- Pts
1Siarhei Shkibel330273
2Stefan Marcin321142
3Aliaksandr Khalalei312-151
4Martin Egelund Olsen303-260
MH
Player G W L +/- Pts
1Dusan Milo330183
2Alisher Hozhanijazov321322
3Tomas Myslivecek312-101
4Antonio Michienzi303-400
 
MI
Player G W L +/- Pts
1Pavol Kubosko330243
2Jaroslav Gajdos321182
3Pierre Bertrand312-41
4Alfons Vollmer303-380
MJ
Player G W L +/- Pts
1Thade Rosenfeldt321252
2Lukasz Byczkowski32192
3Brian Winter Knudsen321102
4Bertrand Laine303-440
 

Second round

MK
Player G W L +/- Pts
1Miha Susman431163
2Peter Zidar431223
3Alisher Hozhanijazov42262
4Pavol Kubosko42222
5Ladislav Brada404-460
ML
Player G W L +/- Pts
1Juha Oikarainen440314
2Thade Rosenfeldt431213
3Stefan Marcin42202
4Ziedonis Mazurs413-91
5Robert Glojnaric404-430
 
MM
Player G W L +/- Pts
1Adrian Sloninka431193
2Krystian Kisiel431233
3Siarhei Shkibel42272
4Lukasz Byczkowski413-241
5Michael Lapaz413-251
MN
Player G W L +/- Pts
1Jouni Viitamaki431433
2Raimonds Briezhkalns422-72
3Jaroslav Gajdos422-172
4Dusan Milo42262
5Olli Kytoviita413-251
 
MO
Player G W L +/- Pts
1Denis Repa440464
2Deniss Ovsjannikovs431223
3Pierre Bertrand42282
4Stefan Collet413-301
5Aliaksandr Khalalei404-460
MP
Player G W L +/- Pts
1Ondrej Kodet440264
2Brian Winter Knudsen431213
3Deniz Kurtoglu42292
4Marc Sommer413-231
5Tomas Myslivecek404-330
 
MQ
Player G W L +/- Pts
1Martin Egelund Olsen440314
2Kevin Bart431133
3Alfons Vollmer42272
4Philip Naraschkewitz413-131
5Erik Jensen404-380
MR
Player G W L +/- Pts
1Przemyslaw Knaz440574
2Robert Latt431263
3Bertrand Laine42242
4Antonio Michienzi413-281
5Josef Stoeckli404-590
 

Third round

M (17th - 20th)
Player G W L +/- Pts
1Olli Kytoviita11041
2Ladislav Brada101-40
M (17th - 20th)
Player G W L +/- Pts
1Michael Lapaz11001
2Robert Glojnaric10100
 
M (13th - 16th)
Player G W L +/- Pts
1Pavol Kubosko110141
2Dusan Milo101-140
M (13th - 16th)
Player G W L +/- Pts
1Lukasz Byczkowski11051
2Ziedonis Mazurs101-50
 
M (9th - 12th)
Player G W L +/- Pts
1Jaroslav Gajdos110191
2Alisher Hozhanijazov101-190
M (9th - 12th)
Player G W L +/- Pts
1Siarhei Shkibel11061
2Stefan Marcin101-60
 
M 41st-43rd
Player G W L +/- Pts
1Patrick Walterscheidt220362
2Carsten Dan Jacobsen211-81
3Stefan Hoffman202-280

Placing 9th - 42th

M 29th-30th
Player G W L +/- Pts
1Aliaksandr Khalalei11011
2Tomas Myslivecek101-10
M 27th-28th
Player G W L +/- Pts
1Stefan Collet11061
2Marc Sommer101-60
 
M 25th-26th
Player G W L +/- Pts
1Pierre Bertrand110121
2Deniz Kurtoglu101-120
M 23rd-24th
Player G W L +/- Pts
1Deniss Ovsjannikovs110111
2Brian Winter Knudsen101-110
 
M 21st-22nd
Player G W L +/- Pts
1Denis Repa11061
2Ondrej Kodet101-60
M 19th - 20th
Player G W L +/- Pts
1Ladislav Brada110101
2Robert Glojnaric101-100
 
M 17th - 18th
Player G W L +/- Pts
1Michael Lapaz110171
2Olli Kytoviita101-170
M 15th - 16th
Player G W L +/- Pts
1Dusan Milo110111
2Ziedonis Mazurs101-110
 
M 13th - 14th
Player G W L +/- Pts
1Lukasz Byczkowski110131
2Pavol Kubosko101-130
M 11th - 12th
Player G W L +/- Pts
1Alisher Hozhanijazov110101
2Stefan Marcin101-100
 
M 9th - 10th
Player G W L +/- Pts
1Siarhei Shkibel110111
2Jaroslav Gajdos101-110
M 31st-32nd
Player G W L +/- Pts
1Przemyslaw Knaz110121
2Martin Egelund Olsen101-120
 
M 33rd-34th
Player G W L +/- Pts
1Robert Latt110181
2Kevin Bart101-180
M 35th-36th
Player G W L +/- Pts
1Alfons Vollmer11051
2Bertrand Laine101-50
 
M 37th-38th
Player G W L +/- Pts
1Antonio Michienzi11061
2Philip Naraschkewitz101-60
M 39th-40th
Player G W L +/- Pts
1Erik Jensen11071
2Josef Stoeckli101-70
 

M Quarterfinals

M QF1
Player G W L +/- Pts
1Miha Susman110161
2Raimonds Briezhkalns101-160
M QF2
Player G W L +/- Pts
1Peter Zidar110151
2Jouni Viitamaki101-150
 
M QF3
Player G W L +/- Pts
1Krystian Kisiel11071
2Juha Oikarainen101-70
M QF4
Player G W L +/- Pts
1Thade Rosenfeldt110-11
2Adrian Sloninka10110
 

Semifinals

M (5th - 8th) I
Player G W L +/- Pts
1Adrian Sloninka110161
2Raimonds Briezhkalns101-160
M (5th - 8th) II
Player G W L +/- Pts
1Juha Oikarainen11051
2Jouni Viitamaki101-50
 
M SF1
Player G W L +/- Pts
1Thade Rosenfeldt110101
2Miha Susman101-100
M SF2
Player G W L +/- Pts
1Krystian Kisiel110151
2Peter Zidar101-150
 

Finals

M 7th-8th
Player G W L +/- Pts
1Jouni Viitamaki11011
2Raimonds Briezhkalns101-10
M 5th-6th
Player G W L +/- Pts
1Adrian Sloninka110141
2Juha Oikarainen101-140
 
M Bronze medal
Player G W L +/- Pts
1Peter Zidar110181
2Miha Susman101-180
M Final
Player G W L +/- Pts
1Krystian Kisiel110161
2Thade Rosenfeldt101-160
 
Ranking of teams in groups will be determined by following rules:1) Points 2) Head-to-head points 3) Head-to-head sets +/- 4) Head-to-head setpoints +/- 5) Sets +/- 6) Set points +/- 7) Dice