Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2019

6.3. - 10.3.2019 | Tšekki

Women competition
Otteluohjelma

First round

To 7.3.2019
1   WA
10:40
1 Praha
Hanna Vilmi
Päättynyt 2 - 0
Lone Moller
(12-2, 11-0)
 
 
2   WA
10:40
2 Liberec
Anja Svendsen
Päättynyt 0 - 2
Bettina Steffan
(9-11, 7-11)
 
 
3   WB
10:40
3 Brno
Jaana Pesari
Päättynyt 2 - 0
Annika Hein
(11-4, 16-14)
 
 
4   WB
10:40
4 Ostrava
Monika Szwalek
Päättynyt 2 - 0
Rita Dütsch
(12-2, 11-7)
 
 
5   WC
11:05
1 Praha
Elzbieta Mielczarek
Päättynyt 2 - 0
Andrea Rippich
(11-4, 11-3)
 
 
6   WC
11:05
2 Liberec
Birgit Riester
Päättynyt 0 - 2
Graziana Mauro
(7-12, 5-11)
 
 
7   WD
11:05
3 Brno
Tanja Oranic
Päättynyt 2 - 0
Renata Kohn
(11-0, 11-1)
 
 
8   WD
11:05
4 Ostrava
Elvina Vidot
Päättynyt 2 - 0
Kristina Cesnakova
(11-0, 12-1)
 
 
9   WA
12:45
1 Praha
Bettina Steffan
Päättynyt 0 - 2
Hanna Vilmi
(0-11, 5-11)
 
 
10   WA
12:45
2 Liberec
Lone Moller
Päättynyt 0 - 2
Anja Svendsen
(2-12, 4-12)
 
 
11   WB
12:45
3 Brno
Rita Dütsch
Päättynyt 0 - 2
Jaana Pesari
(4-11, 2-11)
 
 
12   WB
12:45
4 Ostrava
Annika Hein
Päättynyt 0 - 2
Monika Szwalek
(3-11, 8-11)
 
 
13   WC
14:10
1 Praha
Graziana Mauro
Päättynyt 2 - 1
Elzbieta Mielczarek
(8-11, 12-6, 13-11)
 
 
14   WC
14:10
2 Liberec
Andrea Rippich
Päättynyt 0 - 2
Birgit Riester
(7-12, 5-12)
 
 
15   WD
14:10
3 Brno
Kristina Cesnakova
Päättynyt 0 - 2
Tanja Oranic
(8-11, 8-11)
 
 
16   WD
14:10
4 Ostrava
Renata Kohn
Päättynyt 0 - 2
Elvina Vidot
(3-11, 2-11)
 
 
17   WA
17:05
4 Ostrava
Hanna Vilmi
Päättynyt 2 - 0
Anja Svendsen
(11-9, 11-3)
 
 
18   WA
17:05
5 Pilsen
Lone Moller
Päättynyt 0 - 2
Bettina Steffan
(11-14, 10-13)
 
 
19   WB
17:30
4 Ostrava
Jaana Pesari
Päättynyt 2 - 0
Monika Szwalek
(11-4, 11-6)
 
 
20   WB
17:30
2 Liberec
Annika Hein
Päättynyt 2 - 0
Rita Dütsch
(12-6, 13-10)
 
 
21   WC
17:30
3 Brno
Elzbieta Mielczarek
Päättynyt 2 - 0
Birgit Riester
(11-4, 11-6)
 
 
22   WC
17:30
1 Praha
Andrea Rippich
Päättynyt 0 - 2
Graziana Mauro
(2-11, 1-12)
 
 
23   WD
17:30
5 Pilsen
Tanja Oranic
Päättynyt 0 - 2
Elvina Vidot
(10-13, 9-11)
 
 
24   WD
18:00
1 Praha
Renata Kohn
Päättynyt 2 - 1
Kristina Cesnakova
(9-11, 11-9, 12-6)
 
 

Second round

Pe 8.3.2019
25   WE
09:30
5 Pilsen
Tanja Oranic
Päättynyt 2 - 0
Annika Hein
(12-10, 13-10)
 
 
26   WF
10:00
1 Praha
Elzbieta Mielczarek
Päättynyt 2 - 0
Anja Svendsen
(12-4, 11-6)
 
 
27   WG
10:00
5 Pilsen
Monika Szwalek
Päättynyt 2 - 0
Renata Kohn
(12-0, 12-4)
 
 
28   WH
10:00
3 Brno
Bettina Steffan
Päättynyt 2 - 0
Birgit Riester
(11-7, 12-5)
 
 
29   WE
11:00
5 Pilsen
Annika Hein
Päättynyt 0 - 2
Hanna Vilmi
(11-14, 7-11)
 
 
30   WF
11:30
5 Pilsen
Anja Svendsen
Päättynyt 0 - 2
Jaana Pesari
(1-11, 2-11)
 
 
31   WG
12:00
5 Pilsen
Renata Kohn
Päättynyt 0 - 2
Graziana Mauro
(7-11, 4-11)
 
 
32   WH
14:30
5 Pilsen
Birgit Riester
Päättynyt 1 - 2
Elvina Vidot
(11-7, 2-12, 2-12)
 
 
33   WE
15:00
5 Pilsen
Hanna Vilmi
Päättynyt 1 - 2
Tanja Oranic
(10-13, 11-4, 7-12)
 
 
34   WF
16:30
5 Pilsen
Jaana Pesari
Päättynyt 0 - 2
Elzbieta Mielczarek
(3-12, 6-11)
 
 
35   WG
17:00
5 Pilsen
Graziana Mauro
Päättynyt 2 - 1
Monika Szwalek
(3-11, 11-7, 11-2)
 
 
36   WH
17:30
5 Pilsen
Elvina Vidot
Päättynyt 2 - 0
Bettina Steffan
(12-2, 11-5)
 
 

Third round

Pe 8.3.2019
18:30
1 Praha
Annika Hein
Päättynyt 0 - 2
Birgit Riester
(8-11, 6-12)
 
 
18:30
5 Pilsen
Anja Svendsen
Päättynyt 2 - 0
Renata Kohn
(11-4, 11-7)
 
 

Placing 9th - 16th

Pe 8.3.2019
39   W 13th-16th
10:00
4 Ostrava
Lone Moller
Päättynyt 2 - 0
Kristina Cesnakova
(12-7, 12-7)
 
 
40   W 13th-16th
10:00
2 Liberec
Rita Dütsch
Päättynyt 2 - 0
Andrea Rippich
(12-4, 11-6)
 
 
41   W 13th-16th
15:30
2 Liberec
Andrea Rippich
Päättynyt 0 - 2
Lone Moller
(9-11, 5-11)
 
 
42   W 13th-16th
16:00
5 Pilsen
Rita Dütsch
Päättynyt 0 - 2
Kristina Cesnakova
(9-12, 6-11)
 
 
43   W 13th-16th
18:00
5 Pilsen
Lone Moller
Päättynyt 0 - 2
Rita Dütsch
(9-11, 8-11)
 
 
44   W 13th-16th
18:30
2 Liberec
Kristina Cesnakova
Päättynyt 2 - 0
Andrea Rippich
(11-8, 11-6)
 
 
La 9.3.2019
45   W 11th-12th
08:30
3 Brno
Annika Hein
Päättynyt 2 - 0
Renata Kohn
(11-0, 12-10)
 
 
46   W 9th-10th
09:00
3 Brno
Birgit Riester
Päättynyt 0 - 2
Anja Svendsen
(6-12, 8-12)
 
 

Quarterfinals

La 9.3.2019
47   W QF1
09:30
1 Praha
Tanja Oranic
Päättynyt 3 - 2
Bettina Steffan
(6-11, 11-2, 3-12, 11-8, 11-6)
 
 
48   W QF2
09:30
2 Liberec
Elzbieta Mielczarek
Päättynyt 3 - 0
Monika Szwalek
(11-2, 11-3, 11-8)
 
 
49   W QF3
09:30
5 Pilsen
Elvina Vidot
Päättynyt 2 - 3
Hanna Vilmi
(11-6, 8-11, 6-11, 11-5, 8-11)
 
 
50   W QF4
09:30
4 Ostrava
Graziana Mauro
Päättynyt 2 - 3
Jaana Pesari
(5-12, 7-11, 11-9, 12-7, 8-12)
 
 

Semifinals

La 9.3.2019
11:00
3 Brno
Bettina Steffan
Päättynyt 0 - 2
Graziana Mauro
(10-12, 10-12)
 
 
11:00
4 Ostrava
Monika Szwalek
Päättynyt 0 - 2
Elvina Vidot
(3-11, 5-11)
 
 
53   SF1
11:30
1 Praha
Tanja Oranic
Päättynyt 0 - 3
Jaana Pesari
(1-11, 7-11, 5-11)
 
 
54   SF2
11:30
2 Liberec
Elzbieta Mielczarek
Päättynyt 1 - 3
Hanna Vilmi
(5-11, 6-11, 11-9, 6-11)
 
 

Finals

La 9.3.2019
55   W 7th-8th
14:00
5 Pilsen
Bettina Steffan
Päättynyt 1 - 2
Monika Szwalek
(7-11, 11-7, 7-11)
 
 
56   W 5th-6th
14:00
4 Ostrava
Graziana Mauro
Päättynyt 0 - 2
Elvina Vidot
(8-11, 1-11)
 
 
57   Bronze medal
14:30
1 Praha
Tanja Oranic
Päättynyt 2 - 3
Elzbieta Mielczarek
(11-9, 11-9, 3-12, 6-11, 9-11)
 
 
58   Final
16:00
1 Praha
Jaana Pesari
Päättynyt 3 - 1
Hanna Vilmi
(12-10, 9-11, 11-6, 11-7)
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2022 GameResultsOnline.com