BSC PRAGUE SHOWDOWN CUP 2018
7.3. - 11.3.2018 Hotel Svornost | Tšekki

Miehet Kilpa

First round

Torstai 8.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
115:00MA3 BrnoPeter Zidar-Denis Repa1-2 (12-7,7-11,8-11)Päättynyt
215:00MB4 OstravaLuca Liberali-Vladislav Lapchenko2-0 (11-6,11-0)Päättynyt
316:00MC1 PrahaAri Lahtinen-Lukasz Byczkowski2-0 (11-6,11-6)Päättynyt
416:00MD2 LiberecKrystian Kisiel-Deniz Kürtoglu2-0 (11-3,12-2)Päättynyt
516:00ME3 BrnoAdrian Sloninka-Miha Susman2-0 (11-8,12-3)Päättynyt
616:00MF4 OstravaJuha Oikarainen-Stefan Marcin2-0 (12-10,11-9)Päättynyt
716:00MG5 PilsenPierre Bertrand-Dusan Milo2-0 (12-1,11-0)Päättynyt
816:30MH5 PilsenPavol Kubosko-Jouni Viitamaki0-2 (7-11,5-12)Päättynyt
911:00MA5 PilsenVladimir Polyakov-Peter Zidar0-2 (8-11,5-11)Päättynyt
1011:30MB5 PilsenJeremy Travert-Luca Liberali0-2 (2-11,3-12)Päättynyt
1112:00MC1 PrahaPetr Bayer-Ari Lahtinen0-2 (2-11,2-11)Päättynyt
1212:00MD2 LiberecOndrej Kodet-Krystian Kisiel0-2 (7-12,7-12)Päättynyt
1310:00MC5 PilsenLukasz Byczkowski-Petr Bayer1-2 (11-7,7-12,9-12)Päättynyt
1410:30MD5 PilsenDeniz Kürtoglu-Ondrej Kodet0-2 (9-12,4-11)Päättynyt
1513:00MA1 PrahaDenis Repa-Vladimir Polyakov0-2 (8-11,5-12)Päättynyt
1613:00MB2 LiberecVladislav Lapchenko-Jeremy Travert2-1 (11-4,8-12,12-2)Päättynyt
1715:00MA5 PilsenVladimir Polyakov-Antonio Michienzi2-0 (11-2,12-2)Päättynyt
1815:30MB5 PilsenJeremy Travert-Bertrand Laine2-0 (11-2,12-2)Päättynyt
1917:00MC1 PrahaPetr Bayer-Tomasz Winkler2-0 (11-4,11-9)Päättynyt
2017:00MD2 LiberecOndrej Kodet-Waclaw Karczewski2-0 (11-4,13-10)Päättynyt
2117:00ME3 BrnoOlli Kytoviita-Jelle Stuer0-2 (6-11,9-11)Päättynyt
2217:00MF4 OstravaRobert Glojnaric-Martin Egelund Olsen2-0 (11-5,11-9)Päättynyt
2317:00MG5 PilsenJaromir Vospel-Miroslav Marcinko0-2 (9-11,5-12)Päättynyt
2417:30MH1 PrahaDavid Hajek-Tomas Myslivecek2-0 (11-5,11-5)Päättynyt
2512:00ME3 BrnoOlli Kytoviita-Adrian Sloninka2-0 (12-7,12-10)Päättynyt
2612:00MF4 OstravaRobert Glojnaric-Juha Oikarainen0-2 (8-11,2-11)Päättynyt
2712:00MG5 PilsenJaromir Vospel-Pierre Bertrand0-2 (1-11,6-11)Päättynyt
2812:30MH5 PilsenDavid Hajek-Pavol Kubosko2-0 (12-2,12-4)Päättynyt
2913:00MC3 BrnoTomasz Winkler-Lukasz Byczkowski0-2 (2-12,7-11)Päättynyt
3013:00MD4 OstravaWaclaw Karczewski-Deniz Kürtoglu0-2 (6-11,6-12)Päättynyt
3113:00ME5 PilsenJelle Stuer-Miha Susman0-2 (6-11,10-12)Päättynyt
3217:30MF2 LiberecMartin Egelund Olsen-Stefan Marcin0-2 (1-11,0-12)Päättynyt
3315:00MG1 PrahaMiroslav Marcinko-Dusan Milo0-2 (2-12,2-11)Päättynyt
3415:00MH2 LiberecTomas Myslivecek-Jouni Viitamaki2-0 (11-8,11-2)Päättynyt
3509:00MC3 BrnoAri Lahtinen-Tomasz Winkler2-1 (12-5,9-11,12-1)Päättynyt
3609:00MD4 OstravaKrystian Kisiel-Waclaw Karczewski2-0 (11-2,12-0)Päättynyt
3709:00ME5 PilsenAdrian Sloninka-Jelle Stuer2-0 (12-3,12-10)Päättynyt
3809:30MF5 PilsenJuha Oikarainen-Martin Egelund Olsen2-0 (11-4,11-7)Päättynyt
3910:00MG1 PrahaPierre Bertrand-Miroslav Marcinko2-0 (11-9,11-3)Päättynyt
4010:00MH2 LiberecPavol Kubosko-Tomas Myslivecek2-1 (7-11,12-9,12-6)Päättynyt
4110:00MA3 BrnoAntonio Michienzi-Peter Zidar0-2 (6-12,0-11)Päättynyt
4210:00MB4 OstravaBertrand Laine-Luca Liberali0-2 (2-11,2-11)Päättynyt
4311:00ME1 PrahaMiha Susman-Olli Kytoviita2-1 (6-11,11-6,12-4)Päättynyt
4411:00MF2 LiberecStefan Marcin-Robert Glojnaric2-0 (11-9,11-5)Päättynyt
4511:00MG3 BrnoDusan Milo-Jaromir Vospel2-1 (13-10,5-11,11-6)Päättynyt
4611:00MH4 OstravaJouni Viitamaki-David Hajek2-0 (11-6,11-9)Päättynyt
4709:00MA1 PrahaDenis Repa-Antonio Michienzi2-0 (11-5,12-1)Päättynyt
4809:00MB2 LiberecVladislav Lapchenko-Bertrand Laine2-0 (11-5,11-3)Päättynyt

Second round

Perjantai 9.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
4916:00MI3 BrnoPeter Zidar-Adrian Sloninka2-0 (11-9,11-3)Päättynyt
5016:00MJ4 OstravaLuca Liberali-Juha Oikarainen2-0 (11-4,11-1)Päättynyt
5116:00MK5 PilsenAri Lahtinen-Pierre Bertrand1-2 (12-6,9-11,3-11)Päättynyt
5217:00ML1 PrahaKrystian Kisiel-Jouni Viitamaki2-1 (7-12,12-10,11-5)Päättynyt
5317:00MM2 LiberecDenis Repa-Lukasz Byczkowski1-2 (12-5,8-11,5-11)Päättynyt
5417:00MN3 BrnoJeremy Travert-Deniz Kürtoglu1-2 (12-8,6-12,4-12)Päättynyt
5517:00MO4 OstravaTomas Myslivecek-Martin Egelund Olsen0-2 (5-12,8-11)Päättynyt
5617:00MP5 PilsenJaromir Vospel-Olli Kytoviita2-1 (7-11,11-8,11-9)Päättynyt
5717:30MI2 LiberecDavid Hajek-Ondrej Kodet2-0 (13-10,12-9)Päättynyt
5817:30MJ3 BrnoDusan Milo-Petr Bayer2-1 (12-7,7-12,11-7)Päättynyt
5917:30MK4 OstravaStefan Marcin-Vladislav Lapchenko2-0 (12-6,11-6)Päättynyt
6018:00ML1 PrahaMiha Susman-Vladimir Polyakov0-2 (6-12,5-12)Päättynyt
6117:30MM5 PilsenJelle Stuer-Miroslav Marcinko2-1 (10-12,11-4,12-5)Päättynyt
6218:00MN2 LiberecRobert Glojnaric-Pavol Kubosko1-2 (12-8,9-11,1-11)Päättynyt
6316:00MO1 PrahaWaclaw Karczewski-Bertrand Laine2-0 (13-10,12-4)Päättynyt
6411:00MP5 PilsenTomasz Winkler-Antonio Michienzi2-0 (11-5,11-1)Päättynyt
6512:00MI2 LiberecDavid Hajek-Peter Zidar0-2 (6-11,8-11)Päättynyt
6612:00MJ3 BrnoDusan Milo-Luca Liberali0-2 (0-12,4-11)Päättynyt
6712:00MK4 OstravaStefan Marcin-Ari Lahtinen0-2 (10-12,8-11)Päättynyt
6812:00ML5 PilsenMiha Susman-Krystian Kisiel1-2 (11-8,8-12,3-11)Päättynyt
6913:00MM1 PrahaJelle Stuer-Denis Repa2-0 (11-7,11-9)Päättynyt
7013:00MN2 LiberecRobert Glojnaric-Jeremy Travert2-1 (2-11,13-11,14-11)Päättynyt
7113:00MO3 BrnoWaclaw Karczewski-Tomas Myslivecek2-1 (12-9,9-11,13-10)Päättynyt
7213:00MP4 OstravaTomasz Winkler-Jaromir Vospel0-2 (9-12,10-12)Päättynyt
7313:00MI5 PilsenOndrej Kodet-Adrian Sloninka0-2 (9-11,9-12)Päättynyt
7415:00MJ1 PrahaPetr Bayer-Juha Oikarainen0-2 (10-12,7-12)Päättynyt
7515:00MK2 LiberecVladislav Lapchenko-Pierre Bertrand0-2 (7-12,8-11)Päättynyt
7615:00ML3 BrnoVladimir Polyakov-Jouni Viitamaki1-2 (12-9,11-13,10-12)Päättynyt
7715:00MM4 OstravaMiroslav Marcinko-Lukasz Byczkowski0-2 (7-11,0-11)Päättynyt
7815:00MN5 PilsenPavol Kubosko-Deniz Kürtoglu2-0 (12-10,11-8)Päättynyt
7909:00MI1 PrahaPeter Zidar-Ondrej Kodet2-0 (11-8,12-4)Päättynyt
8009:00MJ2 LiberecLuca Liberali-Petr Bayer2-0 (11-5,13-10)Päättynyt
8109:00MK3 BrnoAri Lahtinen-Vladislav Lapchenko2-0 (11-6,11-1)Päättynyt
8209:00ML4 OstravaKrystian Kisiel-Vladimir Polyakov1-2 (11-6,5-11,3-11)Päättynyt
8309:00MM5 PilsenDenis Repa-Miroslav Marcinko2-0 (12-6,12-9)Päättynyt
8410:00MN1 PrahaJeremy Travert-Pavol Kubosko1-2 (12-6,3-11,10-12)Päättynyt
8510:00MI4 OstravaAdrian Sloninka-David Hajek2-1 (9-12,11-8,13-11)Päättynyt
8610:00MJ5 PilsenJuha Oikarainen-Dusan Milo2-0 (11-6,11-4)Päättynyt
8711:00MK1 PrahaPierre Bertrand-Stefan Marcin1-2 (9-12,11-4,8-11)Päättynyt
8811:00ML2 LiberecJouni Viitamaki-Miha Susman2-1 (9-12,11-8,12-9)Päättynyt
8911:00MM3 BrnoLukasz Byczkowski-Jelle Stuer2-0 (11-2,11-0)Päättynyt
9011:00MN4 OstravaDeniz Kürtoglu-Robert Glojnaric0-2 (10-12,3-11)Päättynyt
9110:00MO2 LiberecBertrand Laine-Tomas Myslivecek1-2 (11-9,2-11,2-11)Päättynyt
9210:00MP3 BrnoAntonio Michienzi-Jaromir Vospel1-2 (11-7,4-12,8-12)Päättynyt
9311:00MO2 LiberecMartin Egelund Olsen-Waclaw Karczewski2-0 (12-10,11-9)Päättynyt
9412:00MP1 PrahaOlli Kytoviita-Tomasz Winkler2-0 (11-1,12-6)Päättynyt
9513:30MO5 PilsenMartin Egelund Olsen-Bertrand Laine0-2 (12-14,10-13)Päättynyt
9616:00MP2 LiberecOlli Kytoviita-Antonio Michienzi2-0 (11-0,11-6)Päättynyt

Men Quarterfinals

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
9709:45M QF11 PrahaPeter Zidar-Jouni Viitamaki3-0 (11-4,12-2,12-9)Päättynyt
9809:45M QF22 LiberecLuca Liberali-Pierre Bertrand3-1 (12-8,11-2,5-11,11-7)Päättynyt
9909:45M QF33 BrnoAri Lahtinen-Juha Oikarainen1-3 (6-12,1-12,11-4,6-11)Päättynyt
10009:45M QF44 OstravaVladimir Polyakov-Adrian Sloninka0-3 (4-11,2-11,6-12)Päättynyt

Men Placements 5-8 play-off matches

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
10111:30M 5-8 play-off (1)3 BrnoJouni Viitamaki-Vladimir Polyakov1-2 (12-5,1-11,5-11)Päättynyt
10211:30M 5-8 play-off (2)5 PilsenPierre Bertrand-Ari Lahtinen2-1 (11-2,7-11,11-6)Päättynyt

Men Semifinals

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
10311:45M SF11 PrahaPeter Zidar-Adrian Sloninka3-2 (12-3,12-7,9-11,6-11,11-7)Päättynyt
10411:45M SF22 LiberecLuca Liberali-Juha Oikarainen3-0 (11-5,11-9,11-6)Päättynyt

Men Placements 13-16 play-off matches

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
10509:00M 13-16 play-off (1)5 PilsenOndrej Kodet-Miha Susman0-2 (9-11,3-11)Päättynyt
10609:30M 13-16 play-off (2)5 PilsenPetr Bayer-Vladislav Lapchenko2-1 (7-12,11-4,13-11)Päättynyt

Men Placements 9-12 play-off matches

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
10710:00M Placements 9-12 play-off (1)5 PilsenDavid Hajek-Krystian Kisiel2-1 (11-8,6-11,12-9)Päättynyt
10810:30M Placements 9-12 play-off (2)1 PrahaDusan Milo-Stefan Marcin0-2 (2-11,9-12)Päättynyt

Men Placements 5-32

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
10910:30Men Placements 31-325 PilsenBertrand Laine-Antonio Michienzi2-0 (11-5,11-2)Päättynyt
11010:30Men Placements 29-303 BrnoTomas Myslivecek-Tomasz Winkler2-0 (11-6,11-4)Päättynyt
11111:00Men Placements 27-285 PilsenWaclaw Karczewski-Olli Kytoviita1-2 (5-11,11-8,8-12)Päättynyt
11211:30Men Placements 25-264 OstravaMartin Egelund Olsen-Jaromir Vospel1-2 (11-7,4-12,6-12)Päättynyt
11312:00Men Placements 23-245 PilsenMiroslav Marcinko-Jeremy Travert0-2 (2-11,2-11)Päättynyt
11412:30Men Placements 21-225 PilsenDenis Repa-Deniz Kürtoglu2-1 (4-11,12-9,12-6)Päättynyt
11513:00Men Placements 19-202 LiberecJelle Stuer-Robert Glojnaric0-2 (10-13,10-12)Päättynyt
11613:00Men Placements 17-185 PilsenLukasz Byczkowski-Pavol Kubosko2-1 (12-8,7-11,12-5)Päättynyt
11713:00Men Placements 15-164 OstravaOndrej Kodet-Vladislav Lapchenko0-2 (9-11,3-11)Päättynyt
11813:00Men Placements 13-143 BrnoMiha Susman-Petr Bayer2-1 (11-9,6-12,11-3)Päättynyt
11913:00Men Placements 11-121 PrahaKrystian Kisiel-Dusan Milo2-0 (12-8,11-4)Päättynyt
12013:30Men Placements 9-104 OstravaDavid Hajek-Stefan Marcin2-1 (6-12,17-14,11-5)Päättynyt
12113:30Men Placements 7-85 PilsenJouni Viitamaki-Ari Lahtinen0-2 (9-12,7-12)Päättynyt
12213:30Men Placements 5-61 PrahaVladimir Polyakov-Pierre Bertrand1-2 (7-12,11-4,3-11)Päättynyt

Men Finals

Lauantai 10.3.2018
AikaLohkoPaikkaKotiVierasTulosTila
12315:45M Bronze Medal Match1 PrahaAdrian Sloninka-Juha Oikarainen3-0 (11-6,11-5,11-4)Päättynyt
12417:15M Final1 PrahaPeter Zidar-Luca Liberali3-1 (13-11,11-13,12-7,11-6)Päättynyt