Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2020

4.3. - 8.3.2020 1. Praha, 2. Liberec, 3. Brno, 4. Ostrava, 5. Pilsen, 6. Olomouc | Czech Republic

Men Elite
Schedule

M First round

Thu 5.3.2020
1   MA
08:30
1. Praha
Eilers Christoff
Finished 2 - 0
Olsen Egelund Martin
 
 
2   MB
08:30
2. Liberec
Hajek David
Finished 2 - 0
Schmitz Andreas
 
 
3   MC
08:30
3. Brno
Griffaton Horst
Finished 2 - 0
Levicek Benjamin
 
 
4   MD
08:30
4. Ostrava
Shkibel Siarhei
Finished 2 - 0
Sakaev Ilshat
 
 
5   MD
08:30
5. Pilsen
Walterscheidt Patrick
Finished 0 - 2
Kurtoglu Deniz
 
 
6   ME
08:30
6. Olomouc
Bertrand Pierre
Finished 1 - 2
Dellit Sebastian
 
 
7   ME
08:55
1. Praha
Glojnaric Robert
Finished 0 - 2
Myslivecek Tomas
 
 
8   MF
08:55
2. Liberec
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Asadullin Albert
 
 
9   MF
08:55
3. Brno
Kodet Ondrej
Finished 2 - 1
Marcinko Miroslav
 
 
10   MG
08:55
4. Ostrava
Kubosko Pavol
Finished 0 - 2
Alharari Mohammed
 
 
11   MG
08:55
5. Pilsen
Repa Denis
Finished 2 - 0
Barth Kevin
 
 
12   MH
09:20
1. Praha
Lapaz Michael
Finished 2 - 0
Rejtar Simon
 
 
13   MH
09:20
2. Liberec
Gajdos Jaroslav
Finished 1 - 2
Bayer Petr
 
 
14   MI
09:20
3. Brno
Kytoviita Olli
Finished 1 - 2
Volmer Alfons
 
 
15   MI
09:20
4. Ostrava
Travert Jeremy
Finished 2 - 0
Hoffman Stefan
 
 
16   MJ
09:20
5. Pilsen
Carrai Marco
Finished 2 - 0
Michienzi Antonio
 
 
17   MJ
09:45
1. Praha
Garay Emiliano
Finished 2 - 1
Bouilloux Franck
 
 
18   MK
09:45
2. Liberec
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 0
Krychtalek Vaclav
 
 
19   MK
09:45
3. Brno
Milo Dusan
Finished 0 - 2
Sobilo Krzysztof
 
 
20   ML
09:45
4. Ostrava
Zidar Peter
Finished 2 - 0
Niehaus Christoph
 
 
21   ML
09:45
5. Pilsen
Scharpenberg Manfred
Finished 2 - 0
Granit Lucas
 
 
22   MA
11:00
1. Praha
Olsen Egelund Martin
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
 
 
23   MB
11:00
2. Liberec
Schmitz Andreas
Finished 0 - 2
Sloninka Adrian
 
 
24   MC
11:00
3. Brno
Levicek Benjamin
Finished 0 - 2
Rosenfeldt Thade
 
 
25   MD
11:00
4. Ostrava
Kurtoglu Deniz
Finished 2 - 0
Shkibel Siarhei
 
 
26   MD
11:00
5. Pilsen
Walterscheidt Patrick
Finished 2 - 0
Sakaev Ilshat
 
 
27   ME
11:00
6. Olomouc
Myslivecek Tomas
Finished 0 - 2
Bertrand Pierre
 
 
28   ME
11:25
1. Praha
Glojnaric Robert
Finished 2 - 0
Dellit Sebastian
 
 
29   MF
11:25
2. Liberec
Marcinko Miroslav
Finished 0 - 2
Marcin Stefan
 
 
30   MF
11:25
3. Brno
Kodet Ondrej
Finished 2 - 0
Asadullin Albert
 
 
31   MG
11:25
4. Ostrava
Barth Kevin
Finished 1 - 2
Kubosko Pavol
 
 
32   MG
11:25
5. Pilsen
Alharari Mohammed
Finished 1 - 2
Repa Denis
 
 
33   MH
11:50
1. Praha
Bayer Petr
Finished 0 - 2
Lapaz Michael
 
 
34   MH
13:40
2. Liberec
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 0
Rejtar Simon
 
 
35   MI
13:40
3. Brno
Hoffman Stefan
Finished 1 - 2
Kytoviita Olli
 
 
36   MI
13:40
4. Ostrava
Travert Jeremy
Finished 0 - 2
Volmer Alfons
 
 
37   MJ
13:40
5. Pilsen
Bouilloux Franck
Finished 0 - 2
Carrai Marco
 
 
38   MJ
14:05
1. Praha
Garay Emiliano
Finished 2 - 0
Michienzi Antonio
 
 
39   MK
14:05
2. Liberec
Sobilo Krzysztof
Finished 2 - 1
Byczkowski Lukasz
 
 
40   MK
14:05
3. Brno
Milo Dusan
Finished 0 - 2
Krychtalek Vaclav
 
 
41   ML
14:05
4. Ostrava
Granit Lucas
Finished 0 - 2
Zidar Peter
 
 
42   ML
14:05
5. Pilsen
Scharpenberg Manfred
Finished 2 - 0
Niehaus Christoph
 
 
43   MA
15:20
1. Praha
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Eilers Christoff
 
 
44   MB
15:20
2. Liberec
Sloninka Adrian
Finished 2 - 1
Hajek David
 
 
45   MC
15:20
3. Brno
Rosenfeldt Thade
Finished 2 - 1
Griffaton Horst
 
 
46   MD
15:20
4. Ostrava
Shkibel Siarhei
Finished 2 - 1
Walterscheidt Patrick
 
 
47   MD
15:20
5. Pilsen
Sakaev Ilshat
Finished 0 - 2
Kurtoglu Deniz
 
 
48   MF
15:45
3. Brno
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Kodet Ondrej
 
 
49   MF
15:45
4. Ostrava
Asadullin Albert
Finished 1 - 2
Marcinko Miroslav
 
 
50   MG
15:45
5. Pilsen
Kubosko Pavol
Finished 0 - 2
Repa Denis
 
 
51   MG
15:45
6. Olomouc
Alharari Mohammed
Finished 2 - 1
Barth Kevin
 
 
52   ME
16:10
2. Liberec
Bertrand Pierre
Finished 2 - 0
Glojnaric Robert
 
 
53   MH
16:10
3. Brno
Lapaz Michael
Finished 2 - 0
Gajdos Jaroslav
 
 
54   MH
16:10
4. Ostrava
Rejtar Simon
Finished 0 - 2
Bayer Petr
 
 
55   MI
16:10
5. Pilsen
Kytoviita Olli
Finished 1 - 2
Travert Jeremy
 
 
56   ME
16:35
1. Praha
Dellit Sebastian
Finished 1 - 2
Myslivecek Tomas
 
 
57   MJ
16:35
2. Liberec
Carrai Marco
Finished 0 - 2
Garay Emiliano
 
 
58   MJ
16:35
3. Brno
Michienzi Antonio
Finished 0 - 2
Bouilloux Franck
 
 
59   MK
17:00
3. Brno
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 1
Milo Dusan
 
 
60   MK
17:00
4. Ostrava
Krychtalek Vaclav
Finished 0 - 2
Sobilo Krzysztof
 
 
61   MI
17:00
5. Pilsen
Volmer Alfons
Finished 2 - 0
Hoffman Stefan
 
 
62   ML
17:00
6. Olomouc
Zidar Peter
Finished 2 - 0
Scharpenberg Manfred
 
 
63   ML
17:25
1. Praha
Niehaus Christoph
Finished 2 - 0
Granit Lucas
 
 

M Second round

Thu 5.3.2020
64   MM
18:40
5. Pilsen
Shkibel Siarhei
Finished 1 - 2
Kisiel Krystian
 
 
65   MM
18:40
6. Olomouc
Bertrand Pierre
Finished 2 - 0
Scharpenberg Manfred
 
 
Fri 6.3.2020
66   MM
08:30
1. Praha
Volmer Alfons
Finished 0 - 2
Bayer Petr
 
 
67   MN
08:30
2. Liberec
Sloninka Adrian
Finished 2 - 0
Griffaton Horst
 
 
68   MN
08:30
3. Brno
Marcin Stefan
Finished 2 - 1
Byczkowski Lukasz
 
 
69   MN
08:30
4. Ostrava
Garay Emiliano
Finished 1 - 2
Alharari Mohammed
 
 
70   MO
08:30
5. Pilsen
Rosenfeldt Thade
Finished 2 - 0
Hajek David
 
 
71   MO
08:30
6. Olomouc
Repa Denis
Finished 1 - 2
Carrai Marco
 
 
72   MO
09:00
1. Praha
Sobilo Krzysztof
Finished 0 - 2
Kodet Ondrej
 
 
73   MP
09:00
2. Liberec
Kurtoglu Deniz
Finished 0 - 2
Eilers Christoff
 
 
74   MP
09:00
3. Brno
Lapaz Michael
Finished 2 - 1
Travert Jeremy
 
 
75   MP
09:00
4. Ostrava
Zidar Peter
Finished 2 - 0
Myslivecek Tomas
 
 
76   MM
10:00
4. Ostrava
Scharpenberg Manfred
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
 
 
77   MM
10:00
5. Pilsen
Bertrand Pierre
Finished 2 - 0
Bayer Petr
 
 
78   MM
10:00
6. Olomouc
Shkibel Siarhei
Finished 2 - 1
Volmer Alfons
 
 
79   MN
10:30
1. Praha
Byczkowski Lukasz
Finished 0 - 2
Sloninka Adrian
 
 
80   MN
10:30
2. Liberec
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Alharari Mohammed
 
 
81   MN
10:30
3. Brno
Griffaton Horst
Finished 2 - 0
Garay Emiliano
 
 
82   MO
10:30
4. Ostrava
Carrai Marco
Finished 0 - 2
Rosenfeldt Thade
 
 
83   MO
10:30
5. Pilsen
Repa Denis
Finished 0 - 2
Kodet Ondrej
 
 
84   MO
11:00
1. Praha
Hajek David
Finished 2 - 1
Sobilo Krzysztof
 
 
85   MP
11:00
2. Liberec
Travert Jeremy
Finished 1 - 2
Kurtoglu Deniz
 
 
86   MP
11:00
3. Brno
Lapaz Michael
Finished 2 - 0
Myslivecek Tomas
 
 
87   MP
11:00
4. Ostrava
Eilers Christoff
Finished 0 - 2
Zidar Peter
 
 
88   MQ
11:30
4. Ostrava
Olsen Egelund Martin
Finished 1 - 2
Glojnaric Robert
 
 
89   MR
11:30
5. Pilsen
Schmitz Andreas
Finished 2 - 0
Marcinko Miroslav
 
 
90   MM
11:30
6. Olomouc
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Bayer Petr
 
 
91   MM
12:00
1. Praha
Bertrand Pierre
Finished 2 - 0
Volmer Alfons
 
 
92   MM
12:00
2. Liberec
Scharpenberg Manfred
Finished 1 - 2
Shkibel Siarhei
 
 
93   MN
12:00
3. Brno
Sloninka Adrian
Finished 2 - 1
Alharari Mohammed
 
 
94   MN
12:00
4. Ostrava
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Garay Emiliano
 
 
95   MN
12:00
5. Pilsen
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 0
Griffaton Horst
 
 
96   MO
13:30
1. Praha
Rosenfeldt Thade
Finished 2 - 0
Kodet Ondrej
 
 
97   MO
13:30
2. Liberec
Repa Denis
Finished 2 - 1
Sobilo Krzysztof
 
 
98   MO
13:30
3. Brno
Carrai Marco
Finished 2 - 1
Hajek David
 
 
99   MP
13:30
4. Ostrava
Kurtoglu Deniz
Finished 0 - 2
Myslivecek Tomas
 
 
100   MP
13:30
5. Pilsen
Lapaz Michael
Finished 1 - 2
Zidar Peter
 
 
101   MP
14:00
1. Praha
Travert Jeremy
Finished 2 - 1
Eilers Christoff
 
 
102   MM
14:30
4. Ostrava
Volmer Alfons
Finished 0 - 2
Kisiel Krystian
 
 
103   MM
16:30
1. Praha
Kisiel Krystian
Finished 2 - 0
Bertrand Pierre
 
 
104   MN
16:30
4. Ostrava
Sloninka Adrian
Finished 2 - 1
Marcin Stefan
 
 
105   MO
17:00
2. Liberec
Rosenfeldt Thade
Finished 2 - 0
Repa Denis
 
 
106   MP
17:00
5. Pilsen
Kurtoglu Deniz
Finished 0 - 2
Lapaz Michael
 
 
107   MS
14:30
2. Liberec
Levicek Benjamin
Finished 1 - 2
Kubosko Pavol
 
 
108   MT
14:30
3. Brno
Walterscheidt Patrick
Finished 1 - 2
Gajdos Jaroslav
 
 
109   MU
16:00
5. Pilsen
Sakaev Ilshat
Finished 2 - 0
Rejtar Simon
 
 
110   MV
16:00
6. Olomouc
Dellit Sebastian
Finished 2 - 1
Hoffman Stefan
 
 
111   MW
18:00
2. Liberec
Asadullin Albert
Finished 0 - 2
Michienzi Antonio
 
 
112   MX
18:00
3. Brno
Barth Kevin
Finished 1 - 2
Milo Dusan
 
 
113   MM
16:30
2. Liberec
Volmer Alfons
Finished 0 - 2
Scharpenberg Manfred
 
 
114   MN
16:30
5. Pilsen
Garay Emiliano
Finished 1 - 2
Byczkowski Lukasz
 
 
115   MO
17:00
3. Brno
Sobilo Krzysztof
Finished 0 - 2
Carrai Marco
 
 
116   MP
17:30
1. Praha
Zidar Peter
Finished 2 - 0
Travert Jeremy
 
 
117   MQ
09:00
5. Pilsen
Kytoviita Olli
Finished 2 - 1
Olsen Egelund Martin
 
 
118   MR
09:30
1. Praha
Bouilloux Franck
Finished 2 - 1
Schmitz Andreas
 
 
119   MS
09:30
2. Liberec
Krychtalek Vaclav
Finished 0 - 2
Levicek Benjamin
 
 
120   MT
09:30
3. Brno
Niehaus Christoph
Finished 0 - 2
Walterscheidt Patrick
 
 
121   MU
09:30
4. Ostrava
Granit Lucas
Finished 0 - 2
Sakaev Ilshat
 
 
122   MM
16:30
3. Brno
Bayer Petr
Finished 0 - 2
Shkibel Siarhei
 
 
123   MN
17:00
1. Praha
Alharari Mohammed
Finished 2 - 1
Griffaton Horst
 
 
124   MO
17:00
4. Ostrava
Kodet Ondrej
Finished 2 - 1
Hajek David
 
 
125   MP
17:30
2. Liberec
Myslivecek Tomas
Finished 2 - 0
Eilers Christoff
 
 
Thu 5.3.2020
126   MQ
18:15
1. Praha
Glojnaric Robert
Finished 0 - 2
Kytoviita Olli
 
 
127   MR
18:15
2. Liberec
Marcinko Miroslav
Finished 0 - 2
Bouilloux Franck
 
 
128   MS
18:15
3. Brno
Kubosko Pavol
Finished 2 - 0
Krychtalek Vaclav
 
 
129   MT
18:15
4. Ostrava
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 1
Niehaus Christoph
 
 
130   MU
18:15
5. Pilsen
Rejtar Simon
Finished 0 - 2
Granit Lucas
 
 
Fri 6.3.2020
131   MN
15:00
1. Praha
Garay Emiliano
Finished 1 - 2
Sloninka Adrian
 
 
132   MO
15:00
4. Ostrava
Sobilo Krzysztof
Finished 0 - 2
Rosenfeldt Thade
 
 
133   MP
15:30
2. Liberec
Zidar Peter
Finished 2 - 0
Kurtoglu Deniz
 
 
134   MM
14:30
6. Olomouc
Bayer Petr
Finished 0 - 2
Scharpenberg Manfred
 
 
135   MN
15:00
3. Brno
Alharari Mohammed
Finished 1 - 2
Byczkowski Lukasz
 
 
136   MO
15:30
1. Praha
Kodet Ondrej
Finished 1 - 2
Carrai Marco
 
 
137   MP
15:30
4. Ostrava
Myslivecek Tomas
Finished 1 - 2
Travert Jeremy
 
 
138   MM
14:30
5. Pilsen
Shkibel Siarhei
Finished 0 - 2
Bertrand Pierre
 
 
139   MN
15:00
2. Liberec
Griffaton Horst
Finished 0 - 2
Marcin Stefan
 
 
140   MO
15:00
5. Pilsen
Hajek David
Finished 0 - 2
Repa Denis
 
 
141   MP
15:30
3. Brno
Eilers Christoff
Finished 0 - 2
Lapaz Michael
 
 

M Third round

Fri 6.3.2020
142   M 41-44
18:30
5. Pilsen
Granit Lucas
Finished 0 - 2
Barth Kevin
 
 
143   M 41-44
19:00
1. Praha
Hoffman Stefan
Finished 0 - 2
Asadullin Albert
 
 
Sat 7.3.2020
144   M 37-40
09:15
6. Olomouc
Sakaev Ilshat
Finished 1 - 2
Milo Dusan
 
 
145   M 37-40
10:00
5. Pilsen
Dellit Sebastian
Finished 2 - 0
Michienzi Antonio
 
 
Fri 6.3.2020
146   M 33-36
19:00
4. Ostrava
Olsen Egelund Martin
Finished 0 - 2
Niehaus Christoph
 
 
147   M 33-36
19:00
5. Pilsen
Marcinko Miroslav
Finished 0 - 2
Krychtalek Vaclav
 
 
148   M 29-32
19:00
6. Olomouc
Glojnaric Robert
Finished 0 - 2
Walterscheidt Patrick
 
 
Sat 7.3.2020
149   M 29-32
09:15
5. Pilsen
Schmitz Andreas
Finished 2 - 1
Levicek Benjamin
 
 
150   M 25-28
08:30
5. Pilsen
Kytoviita Olli
Finished 2 - 0
Gajdos Jaroslav
 
 
151   M 25-28
08:30
6. Olomouc
Bouilloux Franck
Finished 0 - 2
Kubosko Pavol
 
 
Fri 6.3.2020
152   M 21-24
18:30
1. Praha
Volmer Alfons
Finished 0 - 2
Kurtoglu Deniz
 
 
153   M 21-24
18:30
2. Liberec
Garay Emiliano
Finished 2 - 1
Sobilo Krzysztof
 
 
154   M 17-20
18:30
3. Brno
Bayer Petr
Finished 2 - 1
Eilers Christoff
 
 
155   M 17-20
18:30
4. Ostrava
Griffaton Horst
Finished 0 - 2
Hajek David
 
 
156   M 13-16
18:00
4. Ostrava
Scharpenberg Manfred
Finished 2 - 0
Myslivecek Tomas
 
 
157   M 13-16
18:00
5. Pilsen
Alharari Mohammed
Finished 0 - 2
Repa Denis
 
 
158   M 9-12
19:00
2. Liberec
Shkibel Siarhei
Finished 2 - 0
Travert Jeremy
 
 
159   M 9-12
19:00
3. Brno
Byczkowski Lukasz
Finished 2 - 1
Kodet Ondrej
 
 

M Placing 9-45

Sat 7.3.2020
160   M 45-46
Rejtar Simon
2
 
 
161   M 43-44
11:00
1. Praha
Granit Lucas
Finished 2 - 0
Hoffman Stefan
 
 
162   M 41-42
11:00
2. Liberec
Barth Kevin
Finished 2 - 0
Asadullin Albert
 
 
163   M 39-40
11:30
5. Pilsen
Sakaev Ilshat
Finished 2 - 0
Michienzi Antonio
 
 
164   M 37-38
13:15
5. Pilsen
Milo Dusan
Finished 2 - 1
Dellit Sebastian
 
 
165   M 35-36
13:45
1. Praha
Olsen Egelund Martin
Finished 2 - 0
Marcinko Miroslav
 
 
166   M 33-34
13:45
2. Liberec
Niehaus Christoph
Finished 2 - 1
Krychtalek Vaclav
 
 
167   M 31-32
13:45
3. Brno
Glojnaric Robert
Finished 0 - 2
Levicek Benjamin
 
 
168   M 29-30
13:45
4. Ostrava
Walterscheidt Patrick
Finished 0 - 2
Schmitz Andreas
 
 
169   M 27-28
13:45
5. Pilsen
Gajdos Jaroslav
Finished 2 - 1
Bouilloux Franck
 
 
170   M 25-26
14:15
1. Praha
Kytoviita Olli
Finished 0 - 2
Kubosko Pavol
 
 
171   M 23-24
14:15
2. Liberec
Volmer Alfons
Finished 0 - 2
Sobilo Krzysztof
 
 
172   M 21-22
14:15
3. Brno
Kurtoglu Deniz
Finished 0 - 2
Garay Emiliano
 
 
173   M 19-20
14:15
4. Ostrava
Eilers Christoff
Finished 0 - 2
Griffaton Horst
 
 
174   M 17-18
14:15
5. Pilsen
Bayer Petr
Finished 2 - 0
Hajek David
 
 
175   M 15-16
14:45
1. Praha
Myslivecek Tomas
Finished 2 - 1
Alharari Mohammed
 
 
176   M 13-14
14:45
2. Liberec
Scharpenberg Manfred
Finished 2 - 0
Repa Denis
 
 
177   M 11-12
14:45
3. Brno
Travert Jeremy
Finished 0 - 2
Kodet Ondrej
 
 
178   M 9-10
14:45
4. Ostrava
Shkibel Siarhei
Finished 1 - 2
Byczkowski Lukasz
 
 

M Quarterfinals

Sat 7.3.2020
179   M QF1
08:30
1. Praha
Kisiel Krystian
Finished 3 - 1
Lapaz Michael
 
 
180   M QF2
08:30
2. Liberec
Zidar Peter
Finished 3 - 0
Bertrand Pierre
 
 
181   M QF3
08:30
3. Brno
Sloninka Adrian
Finished 3 - 2
Carrai Marco
 
 
182   M QF4
08:30
4. Ostrava
Rosenfeldt Thade
Finished 3 - 1
Marcin Stefan
 
 

M Semifinals

Sat 7.3.2020
183   M 5-8
13:15
1. Praha
Lapaz Michael
Finished 2 - 0
Marcin Stefan
 
 
184   M 5-8
13:15
2. Liberec
Bertrand Pierre
Finished 0 - 2
Carrai Marco
 
 
185   M SF1
11:30
1. Praha
Kisiel Krystian
Finished 3 - 0
Rosenfeldt Thade
 
 
186   M SF2
11:30
2. Liberec
Zidar Peter
Finished 3 - 0
Sloninka Adrian
 
 

M Finals

Sat 7.3.2020
187   M 7-8
14:45
5. Pilsen
Marcin Stefan
Finished 2 - 0
Bertrand Pierre
 
 
188   M 5-6
15:15
3. Brno
Lapaz Michael
Finished 1 - 2
Carrai Marco
 
 
189   Bronze medal
15:30
1. Praha
Rosenfeldt Thade
Finished 2 - 3
Sloninka Adrian
 
 
190   Gold medal
17:00
1. Praha
Kisiel Krystian
Finished 3 - 0
Zidar Peter
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2021 GameResultsOnline.com