Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2020

4.3. - 8.3.2020 1. Praha, 2. Liberec, 3. Brno, 4. Ostrava, 5. Pilsen, 6. Olomouc | Czech Republic

Women Elite
Schedule

W First round

Thu 5.3.2020
1   WA
16:35
4. Ostrava
Mielczarek Ela
Finished 2 - 0
Dutsch Rita
 
 
2   WB
17:00
2. Liberec
Pesari Jaana
Finished 2 - 0
Cesnakova Kristina
 
 
3   WC
14:30
4. Ostrava
Tranchina Sonia
Finished 1 - 2
Oranic Tanja
 
 
4   WD
14:30
6. Olomouc
Szwalek Monika
Finished 1 - 2
Schmitz Sabrina
 
 
5   WE
14:55
2. Liberec
Riester Birgit
Finished 2 - 0
Folino Piera
 
 
6   WF
14:55
4. Ostrava
Mauro Graziana
Finished 2 - 1
Stowring Anja
 
 
7   WA
16:35
5. Pilsen
Lavrova Irina
Finished 2 - 0
Scharpenberg Bianka
 
 
8   WB
17:00
1. Praha
Arnauld Pauline
Finished 2 - 0
Rommling Wibke
 
 
9   WC
14:30
5. Pilsen
Rajtarova Maria
Finished 0 - 2
Hein Annika
 
 
10   WD
14:55
1. Praha
Pisek Sarah
Finished 2 - 1
Rippich Andrea
 
 
11   WE
14:55
3. Brno
Gorbunova Julia
Finished 2 - 0
Kaza Patricia
 
 
12   WF
14:55
5. Pilsen
Prikrylova Tereza
Finished 2 - 1
Trudel Barbara
 
 
13   WA
14:30
1. Praha
Lavrova Irina
Finished 2 - 0
Mielczarek Ela
 
 
14   WB
14:30
3. Brno
Arnauld Pauline
Finished 0 - 2
Pesari Jaana
 
 
15   WC
11:50
5. Pilsen
Hein Annika
Finished 0 - 2
Tranchina Sonia
 
 
16   WD
13:15
2. Liberec
Rippich Andrea
Finished 0 - 2
Szwalek Monika
 
 
17   WE
13:15
4. Ostrava
Kaza Patricia
Finished 0 - 2
Riester Birgit
 
 
18   WF
13:15
6. Olomouc
Trudel Barbara
Finished 0 - 2
Mauro Graziana
 
 
19   WA
11:50
3. Brno
Welsing Petra
Finished 1 - 2
Dutsch Rita
 
 
20   WB
10:10
2. Liberec
Cesnakova Kristina
Finished 2 - 0
Rommling Wibke
 
 
21   WC
13:15
1. Praha
Oranic Tanja
Finished 2 - 0
Rajtarova Maria
 
 
22   WD
13:15
3. Brno
Schmitz Sabrina
Finished 2 - 0
Pisek Sarah
 
 
23   WE
13:15
5. Pilsen
Folino Piera
Finished 2 - 0
Gorbunova Julia
 
 
24   WF
13:40
1. Praha
Stowring Anja
Finished 2 - 0
Prikrylova Tereza
 
 
25   WA
10:10
1. Praha
Welsing Petra
Finished 0 - 2
Lavrova Irina
 
 
26   WB
11:50
4. Ostrava
Rommling Wibke
Finished 0 - 2
Pesari Jaana
 
 
27   WC
10:10
3. Brno
Tranchina Sonia
Finished 2 - 0
Rajtarova Maria
 
 
28   WD
10:10
5. Pilsen
Szwalek Monika
Finished 2 - 0
Pisek Sarah
 
 
29   WE
10:35
2. Liberec
Riester Birgit
Finished 2 - 1
Gorbunova Julia
 
 
30   WF
10:35
4. Ostrava
Mauro Graziana
Finished 2 - 1
Prikrylova Tereza
 
 
31   WA
11:50
2. Liberec
Scharpenberg Bianka
Finished 0 - 2
Mielczarek Ela
 
 
32   WB
16:10
1. Praha
Cesnakova Kristina
Finished 2 - 1
Arnauld Pauline
 
 
33   WC
10:10
4. Ostrava
Oranic Tanja
Finished 2 - 0
Hein Annika
 
 
34   WD
10:35
1. Praha
Schmitz Sabrina
Finished 2 - 0
Rippich Andrea
 
 
35   WE
10:35
3. Brno
Folino Piera
Finished 2 - 0
Kaza Patricia
 
 
36   WF
10:35
5. Pilsen
Stowring Anja
Finished 2 - 0
Trudel Barbara
 
 
37   WA
14:30
2. Liberec
Scharpenberg Bianka
Finished 2 - 0
Welsing Petra
 
 
38   WA
15:45
2. Liberec
Dutsch Rita
Finished 0 - 2
Lavrova Irina
 
 
39   WA
09:45
6. Olomouc
Dutsch Rita
Finished 2 - 0
Scharpenberg Bianka
 
 
40   WA
15:45
1. Praha
Mielczarek Ela
Finished 2 - 0
Welsing Petra
 
 

W Second round

Fri 6.3.2020
41   WG
11:00
5. Pilsen
Lavrova Irina
Finished 2 - 1
Folino Piera
 
 
42   WH
11:30
1. Praha
Pesari Jaana
Finished 2 - 0
Stowring Anja
 
 
43   WI
11:30
2. Liberec
Oranic Tanja
Finished 2 - 1
Mauro Graziana
 
 
44   WJ
11:30
3. Brno
Schmitz Sabrina
Finished 0 - 2
Riester Birgit
 
 
45   WK
17:30
3. Brno
Dutsch Rita
Finished 0 - 2
Hein Annika
 
 
46   WL
17:30
4. Ostrava
Arnauld Pauline
Finished 0 - 2
Pisek Sarah
 
 
47   WM
17:30
5. Pilsen
Scharpenberg Bianka
Finished 2 - 1
Rajtarova Maria
 
 
48   WN
18:00
1. Praha
Rommling Wibke
Finished 2 - 0
Rippich Andrea
 
 
49   WG
09:30
5. Pilsen
Szwalek Monika
Finished 0 - 2
Lavrova Irina
 
 
50   WH
10:00
1. Praha
Tranchina Sonia
Finished 0 - 2
Pesari Jaana
 
 
51   WI
10:00
2. Liberec
Cesnakova Kristina
Finished 0 - 2
Oranic Tanja
 
 
52   WJ
10:00
3. Brno
Mielczarek Ela
Finished 2 - 0
Schmitz Sabrina
 
 
53   WK
15:30
5. Pilsen
Gorbunova Julia
Finished 2 - 0
Dutsch Rita
 
 
54   WL
16:00
1. Praha
Prikrylova Tereza
Finished 2 - 1
Arnauld Pauline
 
 
55   WM
17:30
6. Olomouc
Welsing Petra
Finished 2 - 0
Kaza Patricia
 
 
56   WN
16:00
4. Ostrava
Trudel Barbara
Finished 1 - 2
Rommling Wibke
 
 
Thu 5.3.2020
57   WG
18:40
1. Praha
Folino Piera
Finished 0 - 2
Szwalek Monika
 
 
58   WH
18:40
2. Liberec
Stowring Anja
Finished 2 - 0
Tranchina Sonia
 
 
59   WI
18:40
3. Brno
Mauro Graziana
Finished 2 - 0
Cesnakova Kristina
 
 
60   WJ
18:40
4. Ostrava
Riester Birgit
Finished 0 - 2
Mielczarek Ela
 
 
Fri 6.3.2020
61   WK
14:00
2. Liberec
Hein Annika
Finished 0 - 2
Gorbunova Julia
 
 
62   WL
14:00
3. Brno
Pisek Sarah
Finished 2 - 1
Prikrylova Tereza
 
 
63   WM
16:00
2. Liberec
Kaza Patricia
Finished 2 - 0
Scharpenberg Bianka
 
 
64   WN
14:30
1. Praha
Rippich Andrea
Finished 0 - 2
Trudel Barbara
 
 
65   WM
16:00
3. Brno
Rajtarova Maria
Finished 2 - 0
Welsing Petra
 
 
66   WM
14:00
4. Ostrava
Scharpenberg Bianka
Finished 2 - 0
Welsing Petra
 
 
67   WM
14:00
5. Pilsen
Rajtarova Maria
Finished 0 - 2
Kaza Patricia
 
 

W Third round

Sat 7.3.2020
68   W 9-12
10:00
3. Brno
Folino Piera
Finished 2 - 1
Schmitz Sabrina
 
 
69   W 9-12
10:00
2. Liberec
Tranchina Sonia
Finished 2 - 0
Cesnakova Kristina
 
 

W Placing 9-25

Sat 7.3.2020
70   W 25-26
Welsing Petra
2
 
 
71   W 23-24
10:30
1. Praha
Rajtarova Maria
Finished 0 - 2
Rippich Andrea
 
 
72   W 21-22
10:30
2. Liberec
Scharpenberg Bianka
Finished 2 - 0
Trudel Barbara
 
 
73   W 19-20
10:30
3. Brno
Kaza Patricia
Finished 1 - 2
Rommling Wibke
 
 
74   W 17-18
10:30
4. Ostrava
Dutsch Rita
Finished 2 - 0
Arnauld Pauline
 
 
75   W 15-16
10:30
5. Pilsen
Hein Annika
Finished 2 - 0
Prikrylova Tereza
 
 
76   W 13-14
11:00
3. Brno
Gorbunova Julia
Finished 2 - 0
Pisek Sarah
 
 
77   W 11-12
11:00
4. Ostrava
Schmitz Sabrina
Finished 2 - 0
Cesnakova Kristina
 
 
78   W 9-10
11:00
5. Pilsen
Folino Piera
Finished 2 - 1
Tranchina Sonia
 
 

W Quarterfinals

Sat 7.3.2020
79   W QF1
09:15
1. Praha
Lavrova Irina
Finished 3 - 1
Riester Birgit
 
 
80   W QF2
09:15
2. Liberec
Mielczarek Ela
Finished 3 - 0
Szwalek Monika
 
 
81   W QF3
09:15
3. Brno
Pesari Jaana
Finished 3 - 1
Mauro Graziana
 
 
82   W QF4
09:15
4. Ostrava
Oranic Tanja
Finished 3 - 0
Stowring Anja
 
 

Q Semifinals

Sat 7.3.2020
83   W 5-8
13:15
3. Brno
Riester Birgit
Finished 2 - 1
Stowring Anja
 
 
84   W 5-8
13:15
4. Ostrava
Szwalek Monika
Finished 1 - 2
Mauro Graziana
 
 
85   W SF1
11:30
3. Brno
Lavrova Irina
Finished 1 - 3
Oranic Tanja
 
 
86   W SF2
11:30
4. Ostrava
Mielczarek Ela
Finished 1 - 3
Pesari Jaana
 
 

W Finals

Sat 7.3.2020
87   W 7-8
15:15
5. Pilsen
Stowring Anja
Finished 2 - 0
Szwalek Monika
 
 
88   W 5-6
15:15
4. Ostrava
Riester Birgit
Finished 0 - 2
Mauro Graziana
 
 
89   Bronze medal
15:30
2. Liberec
Lavrova Irina
Finished 1 - 3
Mielczarek Ela
 
 
90   Gold medal
16:15
1. Praha
Oranic Tanja
Finished 0 - 3
Pesari Jaana
 
 
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2021 GameResultsOnline.com