Powered by GameResultsOnline.com tournament management

BSC Prague Showdown Cup 2020

4.3. - 8.3.2020 1. Praha, 2. Liberec, 3. Brno, 4. Ostrava, 5. Pilsen, 6. Olomouc | Czech Republic

Women Elite - Groups & Standings

W First round

WA
Player G W L +/- Pts
1Lavrova Irina440674
2Mielczarek Ela431193
3Dutsch Rita422-72
4Scharpenberg Bianka413-341
5Welsing Petra404-450
WB
Player G W L +/- Pts
1Pesari Jaana330583
2Cesnakova Kristina32102
3Arnauld Pauline312-91
4Rommling Wibke303-490
WC
Player G W L +/- Pts
1Oranic Tanja330313
2Tranchina Sonia321212
3Hein Annika312-51
4Rajtarova Maria303-470
WD
Player G W L +/- Pts
1Schmitz Sabrina330403
2Szwalek Monika321182
3Pisek Sarah312-151
4Rippich Andrea303-430
WE
Player G W L +/- Pts
1Riester Birgit330263
2Folino Piera321112
3Gorbunova Julia312-61
4Kaza Patricia303-310
WF
Player G W L +/- Pts
1Mauro Graziana330333
2Stowring Anja321162
3Prikrylova Tereza312-81
4Trudel Barbara303-410

W Second round

WG
Player G W L +/- Pts
1Lavrova Irina220172
2Szwalek Monika21111
3Folino Piera202-180
WH
Player G W L +/- Pts
1Pesari Jaana220312
2Stowring Anja211-101
3Tranchina Sonia202-210
WI
Player G W L +/- Pts
1Oranic Tanja220282
2Mauro Graziana21101
3Cesnakova Kristina202-280
WJ
Player G W L +/- Pts
1Mielczarek Ela220212
2Riester Birgit211-41
3Schmitz Sabrina202-170
WK
Player G W L +/- Pts
1Gorbunova Julia220292
2Hein Annika211-31
3Dutsch Rita202-260
WL
Player G W L +/- Pts
1Pisek Sarah220222
2Prikrylova Tereza211-21
3Arnauld Pauline202-200
WM
Player G W L +/- Pts
1Kaza Patricia321182
2Scharpenberg Bianka321-12
3Rajtarova Maria312-71
4Welsing Petra312-101
WN
Player G W L +/- Pts
1Rommling Wibke220232
2Trudel Barbara211-51
3Rippich Andrea202-180

W Third round

W 9-12
Player G W L +/- Pts
1Folino Piera11031
2Schmitz Sabrina101-30
W 9-12
Player G W L +/- Pts
1Tranchina Sonia110131
2Cesnakova Kristina101-130

W Placing 9-25

W 25-26
Player G W L +/- Pts
1Welsing Petra00000
200000
W 23-24
Player G W L +/- Pts
1Rippich Andrea11091
2Rajtarova Maria101-90
W 21-22
Player G W L +/- Pts
1Scharpenberg Bianka11061
2Trudel Barbara101-60
W 19-20
Player G W L +/- Pts
1Rommling Wibke11001
2Kaza Patricia10100
W 17-18
Player G W L +/- Pts
1Dutsch Rita110101
2Arnauld Pauline101-100
W 15-16
Player G W L +/- Pts
1Hein Annika11061
2Prikrylova Tereza101-60
W 13-14
Player G W L +/- Pts
1Gorbunova Julia11061
2Pisek Sarah101-60
W 11-12
Player G W L +/- Pts
1Schmitz Sabrina110131
2Cesnakova Kristina101-130
W 9-10
Player G W L +/- Pts
1Folino Piera11081
2Tranchina Sonia101-80

W Quarterfinals

W QF1
Player G W L +/- Pts
1Lavrova Irina110111
2Riester Birgit101-110
W QF2
Player G W L +/- Pts
1Mielczarek Ela110181
2Szwalek Monika101-180
W QF3
Player G W L +/- Pts
1Pesari Jaana11091
2Mauro Graziana101-90
W QF4
Player G W L +/- Pts
1Oranic Tanja110151
2Stowring Anja101-150

Q Semifinals

W 5-8
Player G W L +/- Pts
1Riester Birgit11001
2Stowring Anja10100
W 5-8
Player G W L +/- Pts
1Mauro Graziana11041
2Szwalek Monika101-40
W SF1
Player G W L +/- Pts
1Oranic Tanja11021
2Lavrova Irina101-20
W SF2
Player G W L +/- Pts
1Pesari Jaana110151
2Mielczarek Ela101-150

W Finals

W 7-8
Player G W L +/- Pts
1Stowring Anja11061
2Szwalek Monika101-60
W 5-6
Player G W L +/- Pts
1Mauro Graziana11051
2Riester Birgit101-50
Bronze medal
Player G W L +/- Pts
1Mielczarek Ela11081
2Lavrova Irina101-80
Gold medal
Player G W L +/- Pts
1Pesari Jaana110161
2Oranic Tanja101-160
Ranking of teams in groups will be determined by following rules:1) Points 2) Head-to-head points 3) Head-to-head sets won 4) Head-to-head setpoints +/- 5) Sets won 6) Set points +/- 7) Dice
GameResultsOnline.com
servicedesk@gameresultsonline.com
+358 44 7599 554
© 2020 GameResultsOnline.com